خصوصی سازی فرودگاه سن حوزه می‌تواند مشکل بدهی این مجموعه را حل کند

پیام جوان: به گزارش سن حوزه اسپات لایت، یک مطالعه جدید نشان می دهد که سن حوزه می تواند با اجاره فرودگاه خود به سرمایه گذار یا یک شرکت خصوصی مبلغ 2.47 میلیارد دلار نقدینگی ایجاد کند.

این مطالعه که توسط اندیشکده Reason Foundation واقع در لس آنجلس انجام و هفته گذشته منتشر شد، نشان می دهد 31 شهر دارای فرودگاه متوسط ​​و بزرگ می توانند از طریق اجاره 131 میلیارد دلار درآمد داشته باشند. در این مطالعه آمده است که شهرها می توانند از این پول برای پرداخت بدهی یا سرمایه گذاری در زیرساخت های دیگر استفاده کنند.

این مطالعه با استفاده از داده های مربوط به فروش فرودگاه و اجاره بلند مدت در سایر کشورها، هزینه‌ی اجاره فرودگاه بین المللی سن حوزه را بین 1.2 میلیارد دلار تا 2.47 میلیارد دلار برای شرکت های خصوصی تخمین زده است.

این بدان معناست که از طریق اجاره بلند مدت فرودگاه، سن حوزه می‌تواند 1.2 میلیارد دلار بدهی خود را که ناشی از پروژه نوسازی فرودگاه در سال 2005 است پرداخت کند و همچنان بین 520 تا 1.3 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. به گفته‌ی مسئولان، بدهی فرودگاه سن حوزه در دهه گذشته سه برابر شده است .

روبرت پول، مدیر حمل و نقل بنیاد Reason ، در بیانیه ای گفت: “بسیاری از بهترین فرودگاه های جهان در حال حاضر توسط شرکت های خصوصی تحت ترتیبات مشابه اداره می شوند، از جمله فرودگاه‌های هیترو و گتویک لندن، آتن، کپنهاگ، پاریس، رم و سیدنی.”

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading