November 2019

  • 2020-03-31
  • ۲۰ بازدید
  • دیدگاه غیر فعال شده است

مطالعه تاریخ دنیا و ایران علاوه بر نمایان کردن اطلاعات خاص از اتفاقات خوب و یا ناگوار در گذشته، روند و حکمت زندگانی را برای ما آشکار می کند.
از سنین کودکی علاقه به شنیدن داستانهای زندگی پدر بزرگ و بزرگسالان را داشتم که با استفاده از تجارب آنان بتوانم زندگی بهتری را برای خود بسازم و اشتباهات افراد قبل از خود را تکرار نکرده باشم ولی از سن 16 سالگی که بایستی روی پای خود می ایستادم و در کشوری غریب زندگیم را بنا می کردم، ذهنم به حقیقتی جدید روشن شد.
تاریخ به ما یاد می دهد که نتایج تصمیمات و عملکردهای افرادی خاص چه تاثیراتی بر شخصیت انسانی و فرهنگی و یا قومی را داشته است ولی به من نوعی هدف و علت اینکه چرا در این دنیای فانی هستم را نمی دهد.
بطور مثال خواندن داستان زندگی کوروش از دوران کودکی تا مرگش و خدمات او به بشریت، ما را با شخصیت یک انسان آزاده، شجاع و دلیر آشنا می کند که از قدرتهای زمان خود هراسی ندارد، ولی اینکه چطور و با چه الهاماتی کوروش توانست به علت حضورش در کره خاکی پی ببرد خود سوالی دیگر است.
آیا شما می دانید چرا بدنیا آمده اید؟ و آیا با گذراندن وقت و زندگیتان در جستجوی ثروت از عمر خود غافل نشده اید؟
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که افرادی چون کوروش، داریوش، تیمور لنگ، چنگیزخان، اسکندر، علیرضا بیرانوند، مادونا، اندی و بسیاری دیگر که در یک کتاب نمی توان گنجاند چطوری توانستند در شرایطی مساوی، تاریخی بزرگ از خود بسازند؟
تحولات ذهنی و روحی که باعث هدفمند کردن هر شخصیت تاریخ ساز می شود را از کسی نمی توان آموخت مگر اینکه شما به قدرت درونیتان پی برده باشید و به ماموریتتان در این دنیا ارزش داده باشید. بله همه می خواهند کوروش و تازگیها چنگیزخان باشند ولی آیا شما به این علت زندگی می کنید که همانند آنان باشید و یا اینکه شما با روح بزرگتان ماموریتی دارید که اگر تا آخرش آن را ادامه دهید شما را هم به جرگه ی تاریخ سازان می پیوندند.
یک واقعیت آشکار در زندگی هر کدام از این بزرگان، گذر از سختیها و غلبه بر شکستهای دوره ای در زندگی آنان بوده است و اگر شما در طی چنین دورانی در زندگی خود هستید بطور قطع بدانید که در مسیر درست قرار دارید و بزودی به قله ی موفقیتان خواهید رسید.
چرا سختیها؟
اگر دست انداز نبود کمک فنر نبود، اگر درد نبود درمان نبود، اگر هدف نبود قصد هم نبود. وظیفه ی یک باستان شناس مطالعه در آثار گذشتگان و یادمانهای تاریخی و باستانی در جهت شناسایی هویت ملی و بازسازی فرهنگهای باستانی می باشد. این اطلاعات نشان می دهد که بیلیونها انسان دیگر با تمام زحمتشان برای رفاه در زندگی خود و دیگران بدنیا آمده اند و بدون هیچ ردی از این دنیا رفته اند. پس مفهوم زندگی در کسب ثروت نمی تواند پاسخگوی حضور ما را در این دنیا توجیه کند.
سختیها وسیله ای برای آماده سازی شرایط درست روحی و جسمی ما برای بکار گیری از توان قدرتمند درونی ماست. البته در این مسیر به تمسخر گرفتن و یا اهانت از طرف دیگران بخاطر کوته فکری بعضی ها را ممکن است به همراه داشته باشد ولی بدانید که این خارها برای آشکارسازی هویت حقیقی شماست، چه برای شما و چه برای دیگران.
پتو و لحاف در فصل سرما، عایقی برای جلوگیری از ورود سرما و خروج گرماست ولی آنچه که ما را در واقع گرم می کند حرارتیست که از بدن ما خارج می شود. این گرما که از قدرت بالایی برخوردار است مانند خورشیدی است که تا آخرین لحظه ی زندگیمان به پیرامونمان می تابد و با به کنترل گرفتن این نیروی درونی و قدرت جسم می توان در شرایط خاص کارهای خارق العاده انجام داد. یک تخم گندم را در نظر بگیرید. وقتی آنرا در دست می گیرید جسمی مرده است ولی زمانی که شرایط زمین و آب و هوا سازگار باشد با قدرت نهفته خود برای میوه دادن می تازد تا کامل ثمر دهد.
زمان رسیدن به شرایط لازم برای باروری هر شخصی در هر زمینه ای فرق می کند و به این دلیل بعضی ها در مقایسه خود با دیگران از اعتماد به نفس پایین رنج می برند که با تلقینات غلط از رسیدن به نتیجه باز می مانند.
از شرایط سخت برای بیداری و قدرت افزونی نیروی نهفته خود استفاده ببرید.

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.