January 2020

  • 2020-03-31
  • ۳۱ بازدید
  • دیدگاه غیر فعال شده است

کشور ایران بارها زیر تاخت و تاز بیگانگان قرار گرفته و مردم ایران در هر دوره ای که سر به تسلیم فرود آوردند می بایستی با مهاجمان یا کنار آمده و یا با چنگ و دندان به نبرد با ستمگران پای به میدان گذاشته که خود را از اسارت آزاد کرده و حیثیت شان را دوباره بدست آورند چونکه هیچکدام از این بیگانگان بویی از فرهنگ مردانگی و متانت را از ایرانیان یاد نگرفتند. این جدال مردم ایران بارها و بارها در تاریخ ایران تکرار شده ولی ظرف 40 سال گذشته در عصر تکنولوژی بی سابقه بوده است.
از زمانی که شاه ایران را ترک کرد جمهوری اسلامی با قول بهشت به ملت ایران، بازار دزدان و قاتلان و دشمنان ایران و ایرانی را رونق داده و مردم ایران را به ذلت و فقر و بدبختی کشانده و ابتدایی ترین آزادیها از جمله حق انتخاب را از آنان گرفته است.
در سخنانشان شنیده ام که ایرانیان بایستی مملکتشان را به بیگانگان فلسطینی، لبنانی، سوریه ای، عراقی و یمنی واگذار کرده و حتی نام ایران را ولایت کنند که این نوع از حرفها کمال بی حرمتی به هر ایرانی است.
کوروش در دوران زمام خود تمامی قبایل، قومها و نژادها را زیر یک پرچم آورد و این اقوام از جمله کرد، لر، بختیاری، پارس، بلوچ، آذری، ترک، عرب، گیلک، ارمنی ، آشوری، کلدانی ، قشقایی، گرجی و ترکمن همه و همه پادشاهی کوروش را در سراسر ایران زمین، قبول کردند و با اتحادشان تقریبا نیمی از قاره آسیا را از آن خود کردند. این اتحاد، همه را ایرانی کرد و حتی بعد از حمله اعراب تا کنون تمامی این اقوام هنوز خود را ایرانی می دانند و همه خواهان ایرانی دوباره آزاد هستند چونکه خاک ایران را خاک خود میدانند.
رفتارهای حکومت کنونی ایران بسیار خطرناک است و این چنین به نظر می آید که با آزار اقوام مختلف و تحت فشار آوردن مردم، قصد دارند ایران را به تجزیه بکشانند. در قرن بیست و یکم با استبداد، ستمگری و خفقان، دیگر نمی توان حقوق و عدالت اجتماعی را از مردم گرفت و با رعب و وحشت و زوز آنان را به اسارت و بردگی برد و با تفرقه انداختن حکومت کرد چونکه مردم ایران تجارب هزاران ساله شان را با تلخی بدست آورده اند. نکته دیگر اینکه با خاک و خون کشیدن مردم ایران به جنگ با عربستان ثبات حکومت ایران کمتر از هر زمان دیگر خواهد شد چونکه نظام دیگر جایگاهی میان حامیانش نخواهد داشت.

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.