• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • نگرانی دولت آمریکا از شکاف امنیتی در موبایل Google

نگرانی دولت آمریکا از شکاف امنیتی در موبایل Google

پیام جوان: شکافی امنیتی در موبایل های پیکسل ردیابی شده که دولت آمریکا را نگران کرده و به همین دلیل به کارمندانش دستور داده به سرعت موبایل های خود را آپدیت یا استفاده از آن را متوقف کنند.

به گزارش مهر و به نقل از فون آرنا، گوگل در جدیدترین فرایند ماهانه آپدیت گوشی های پیکسل متوجه شکاف امنیتی CVE-2024-32896 شد که احتمالا مورد سواستفاده قرار گرفته است. این یک شکاف امنیتی روز صفر است. به بیان ساده تر چنین شکافی به معنای اختلالی است که در زمان کشف شرکت سازنده موبایل از آن خبر نداشته و ترمیمی برای آن نداشته است.

درهمین راستا شکاف CVE-2024-32896 در بولتن آپدیت پیکسل «بسیار شدید» دسته بندی شده است. به نوشته نشریه فوربس، این شکاف امنیتی سبب اضطراب دولت آمریکا شده، به حدی که به کارمندان فدرالی که موبایل پیکسل دارند، اعلام کرده باید قبل از چهارم جولای دستگاه خود را آپدیت کنند یا از آن محصول استفاده نکنند. هرچند این هشدار برای آژانس های آمریکایی صادر شده اما احتمالا شرکت ها نیز از همین روند پیروی کنند. حتی افرادی که از وای فای شرکت برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، باید جدیدترین وصله امنیتی را در اسرع وقت نصب کنند.

هشدار دولت آمریکا مربوط به فهرست شکاف های مورد سواستفاده شناخته شده (KEV) است که توسط آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیتی مدیریت می شود. این سازمان اعلام کرد دستگاه های پیکسل اندروید حاوی یک شکاف امنیتی ناشناخته است که به هکرها اجازه می دهد از یک اپ برای دسترسی به اطلاعاتی استفاده کنند که در وضعیت نرمال برای سارقان قابل دسترسی نبود.

  برای سلامت گوشی آیفون خود، این نکات را رعایت کنید

هرچند به نظر می رسد دولت آمریکا روی کاربران پیکسل متمرکز است، اما به نظر می رسد این شکاف برای کاربران نگران کننده نیست زیرا با آپدیت ارائه شده در ماه ژوئن برطرف شده است. همچنین شکاف امنیتی مذکور همراه اندروید ۱۵ روی دستگاه های دیگر ترمیم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان