• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • بروزرسانی جدید در واتساپ: امکان انتخاب کیفیت آپلود فایل‌ها

بروزرسانی جدید در واتساپ: امکان انتخاب کیفیت آپلود فایل‌ها

پیام جوان: به نقل از دیجیاتو، هفته گذشته نسخه بتا واتس‌اپ به قابلیت جدید «کیفیت آپلود ویدیو» مجهز شد که امکان آپلود محتوای ویدیویی در سه کیفیت مختلف را در اختیار کاربران قرار می‌داد. اکنون واتساپ همین ویژگی را برای تصاویر نیز تست می‌کند.

در حال حاضر، تمام محتوای تصویری که توسط اپلیکیشن واتساپ به اشتراک گذاشته می‌شود، به صورت خودکار فشرده‌سازی شده و کیفیت آن نیز تا حدی کاهش پیدا می‌کند. اما وب‌سایت «WABetaInfo» که اخبار مربوط به واتس‌اپ را منعکس می‌کند، اعلام کرده که در نسخه بتا واتس‌اپ v2.21.14.6 قابلیت جدیدی در اختیار کاربران قرار گرفته که آن‌ها علاوه بر ویدیو می‌توانند تصاویر خود را با «بهترین کیفیت ممکن» ارسال کنند.

هنوز مشخص نیست که منظور واتساپ از «بهترین کیفیت» به معنای عدم فشرده‌سازی کامل تصاویر است یا نوعی دیگر از فشرده‌سازی بدون افت کیفیت خواهد بود.

گوگل فوتوز نیز گزینه‌های مختلفی برای تصاویر در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما در بین گزینه‌ها، یکی از آنها «کیفیت اصلی» نام دارد که تصاویر را با همان وضوح و کیفیت فایل اصلی ارسال می‌کند. اما در مورد کیفیت ارسال تصاویر در واتساپ هنوز اطلاعات کاملی در دست نیست. اما بی‌شک این ویژگی برای افرادی که از پیام‌رسان واتساپ برای ارسال تصاویر خود استفاده می‌کنند، بسیار مفید خواهد بود.

همچنین در این نسخه بتا، گزینه مشابه دیگری برای ویدیوها نیز قرار دارد و کاربران در بخش «ذخیره سازی و داده» تنظیمات نسخه اندروید واتساپ می‌توانند به آن‌ دسترسی داشته باشند. هنوز مشخص نیست که این ویژگی چه زمانی برای کاربران نسخه iOS واتساپ ارائه خواهد شد. هنوز مشخص نیست که ویژگی کیفیت آپلود تصاویر و ویدیوهای واتساپ از چه زمانی به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار بگیرد.

  اخراج بیش از ۱۱ هزار کارمند متا، توسط زاکربرگ

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان