• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • شکایت دونالد ترامپ از فیس بوک، توییتر و گوگل به خاطر زیرپا گذاشتن حق آزادی بیان

شکایت دونالد ترامپ از فیس بوک، توییتر و گوگل به خاطر زیرپا گذاشتن حق آزادی بیان

پیام جوان: به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا روز چهارشنبه علیه گوگل، فیس‌بوک و توییتر و همچنین مدیران عامل این شرکتها شکایت و آنها را به خاموش کردن غیرقانونی نقطه نظرات محافظه کارانه متهم کرد.

این شکایت‌ها که در دادگاه منطقه‌ای آمریکا در میامی تنظیم شده است، بیان کرده‌اند که این پلتفرم‌های رسانه اجتماعی حق آزادی بیان که با نخستین متمم قانون اساسی آمریکا تضمین شده است را زیر پا گذاشته‌اند.

ترامپ به دنبال وضعیت شکایت گروهی برای این شکایت‌هاست یعنی می‌خواهد نماینده منافع کاربران دیگر توییتر، فیس بوک و یوتیوب گوگل باشد که ظاهرا به شکل غیرمنصفانه‌ای صدای آنها خاموش شده است.

وی در تنظیم این سه شکایت ادعاهای مشابهی علیه فیس بوک و مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت، توییتر و جک دورسی، مدیرعاملش و گوگل و ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت مطرح کرد. حضور ترامپ در توییتر برای همیشه ممنوع شده و فیس بوک حداقل تا سال ۲۰۲۳ فعالیت ترامپ در این شبکه اجتماعی را معلق کرده است. یوتیوب هم تا زمانی که این شرکت تشخیص دهد ریسک خشونت کاهش پیدا کرده است، مانع از فعالیت ترامپ خواهد شد.

ترامپ در یک مصاحبه مطبوعاتی در زمین گلف خود در بدمینستر نیوجرسی گفت: ما به پیروزی تاریخی برای آزادی آمریکایی و همزمان آزادی بیان دست پیدا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.