• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • عملکردی عالی برای هواوی: نصب ۱۸ میلیون سیستم عامل هارمونی تنها در ۱۵ روز

عملکردی عالی برای هواوی: نصب ۱۸ میلیون سیستم عامل هارمونی تنها در ۱۵ روز

هواوی در رویداد معرفی نسخه 2 سیستم عامل هارمونی، به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد بیش از 100 دستگاه از گروه‎‌های مختلف را به این سیستم ‎عامل تازه وارد دنیای موبایل بروز کند و حتی برخی گوشی‎‌های ساخت شرکت که تا 5 سال از عمر آنها می‎گذرد نیز خواهند توانست از این سیستم‎عامل استفاده کنند.

در همین حال بروزرسانی برخی دستگاه‌‎ها به نسخه بتا هارمونی او اس 2 شروع شد که شامل 28 دستگاه می‎شد. حالا و در گزارشی جالب توجه شرکت هواوی اعلام نموده که در کمتر از 15 روز تعداد نصب سیستم ‎عامل هارمونی 2.0 روی دستگاه‎‌های این شرکت به 18 میلیون مورد رسیده است.

این تعداد شامل دو گروه نسخه بتا و عمومی این سیستم عامل است. اگر طالب اطلاعات دقیق‌‎تری در این حوزه باشید باید بگوییم که 15.5 میلیون دستگاه نسخه بتا عمومی و 2.8 میلیون دستگاه نیز نسخه بتای داخلی هواوی را دریافت کرده‌‎اند.

در این میان تعداد 7.75 درصد از تسترهای بتا، هارمونی نسخه 2.0 را روی دستگاه خود نصب کرده‎اند و نرخ بروزرسانی نسخه بتا عمومی در میان آنها به 17.61 درصد و نرخ بروزرسانی نسخه بتای عمومی نیز 1.91 درصد ثبت شده است.
علاوه بر این، عملکرد بروزرسانی برای اولین گروه دستگاه‎‌هایی که مشمول دریافت بروزرسانی‎‌ها می‎شدند، یعنی گوشی میت 40 پرو و میت ایکس 2، بسیار مناسب و فراتر از حد انتظار بوده است.

گوشی میت ایکس 2 که دستگاهی تاشو است، توانسته با 32.82 درصد از سهم دستگاه‎‌های دریافت کننده آپدیت، بالاترین نرخ دریافت بروزرسانی HarmonyOS 2.0 را به ثبت برساند و دومین جایگاه نیز با 30.0 درصد متعلق به میت 40 پرو است.

مسلماً عملکردی این‌چنینی نشانه‌ای از استقبال کاربران از سیستم‎ عامل هارمونی است و جای امیدواری بسیار خوبی را برای ادامه این روند باقی می‎گذارد.

در نظر داشته باشید که هواوی تا به امروز گوشی هوشمندی به صورت پیش فرض با سیستم ‎عامل هارمونی را در میان کاربران خود در سراسر دنیا عرضه نکرده است و محصولات دیگر با این سیستم ‎عامل نیز هنوز به صورت کامل وارد بازار و چرخه رقابت با محصولات دیگر نشده‎اند. با این اوصاف می‌‎توان امیدوار بود که سهم هارمونی از بازار پس از رونمایی و عرضه محصولات جدید افزایش پیدا کرده و جایگاه خود در میان بسترهای نرم‌‎افزاری دنیای همراه را به زودی تثبیت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.