خرید مندیانت توسط گوگل

پیام جوان: درماه اوت گذشته، گوگل اعلام کرد که ۱۰ میلیارد دلار ظرف مدت پنج سال در حوزه امنیت سایبری سرمایه‌گذاری می‌کند؛ همچنین وعده داد که ۱۰۰ هزار آمریکایی را از طریق برنامه‌های رسمیش آموزش خواهد داد.
گوگل، زیرمجموعه شرکت آلفابت، ۵٫۴ میلیارد دلار، یا ۲۳ دلار به ازاء هر سهم، پول نقد برای خرید Mandiant پرداخت خواهد کرد؛ وقتی این قرارداد منعقد شد، مندیانت به مجموعه Google Cloud ملحق خواهد شد.

به گزارش ایتنا و به نقل از زددی‌نت، این پیشنهاد نماینده یک بهای سهام ۵۷% متوسط موزون‌شده حجم معاملاتی ۱۰ روزه مندیانت تا تاریخ ۷ فوریه است، تاریخی که در آن گزارش‌هایی درباره ورود احتمالی مایکروسافت به گفتگوها برای خرید مندیانت بود.

با این تملک، مندیانت، که تا حدود زیادی شرکت پیشروی واکنش به حوادث در زمینه امنیت سازمانی لحاظ می‌شود، و Google Cloud به همکاری با هم خواهند پرداخت، که به پیشبرد اصول اعتماد صفر از طریق مدل BeyondCorp Enterprise گوگل کمک خواهد کرد.

مندیانت از ژوئن ۲۰۲۱ موضوع گمانه‌زنی‌های بسیاری بوده است؛ در آن مقطع زمانی این شرکت با فروش کسب‌وکار محصولات امنیت سایبری FireEye خود به گروه Symphony Technology به قیمت ۱٫۲ میلیارد دلار پول نقد موافقت کرد.

جف پولار، نایب رییس و تحلیلگر ارشد در فارستر، گفت: «مدت اندکی پس از طلاق گرفتن از فایرآی، خواستگارها برای مندیانت صف کشیدند».

مندیانت در صنعتی که در سال‌های اخیر به سرعت در حال تثبیت شدن بوده یک شریک تجاری بسیار پرطرفدار به شمار می‌رفت.

مایکروسافت میلیاردها دلارعایدی بخش سازمانی را به کسب‌وکار ابریش تزریق کرده است و، پس از چندین تملک کلیدی رخ داده در سال گذشته، به دنبال تقویت محصولات امنیتیش بوده است.

  نقش کلیدی هوش مصنوعی در کاهش هزینه دولت در انگلیس

پولارد گفت که تملک مندیانت قابلیت‌های واکنشی گوگل به حوادث را تقویت می‌کند، و در عین حال مندیانت به شریکی با جیب پرپول دست می‌یابد.

در ماه اوت گذشته، گوگل اعلام کرد که ۱۰ میلیارد دلار ظرف مدت پنج سال در حوزه امنیت سایبری سرمایه‌گذاری می‌کند؛ همچنین وعده داد که ۱۰۰ هزار آمریکایی را از طریق برنامه‌های رسمیش آموزش خواهد داد. این شرکت با تملک شرکت عملیات‌های امنیتی Siemplify، با هدف شکار، تشخیص و پاسخدهی بهتر به تهدیدات، به وعده‌اش عمل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان