• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • زنان اصفهان تحت فشار پیامک‌های تهدیدآمیز برای رعایت حجاب اجباری!

زنان اصفهان تحت فشار پیامک‌های تهدیدآمیز برای رعایت حجاب اجباری!

پیام جوان: منابع خبری از ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز توسط مقامات جمهوری اسلامی به زنان در اصفهان برای اجبار به رعایت حجاب اجباری خبر می‌دهند.

در این پیامک‌ها که با ذکر نام و نام خانوادگی گیرنده ارسال شده، از زنان خواسته شده که حجاب اسلامی را رعایت کنند. این پیامک‌ها که به امضای “ستاد امر به معروف و نهی از منکر، فرماندهی انتظامی، و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اصفهان” رسیده، برای زنانی ارسال شده که پیاده در حال تردد در شهر بوده‌اند.

گروه مشاوران حقوقی دادبان که این موضوع را پیگیری می‌کند، می‌گوید که شناسایی این زنان از طریق “اتصال به آنتن‌های محلی در مکان مشخص” یا “گزارش توسط افراد آشنا و حضور در اماکنی مانند بانک که در آن اطلاعات شخصی اخذ می‌شود” صورت گرفته است. هدف از این اقدام، به گفته دادبان، “ایجاد رعب و وحشت برای زنان” و نه تشکیل پرونده قضایی است.

دادبان به زنانی که این پیامک‌ها را دریافت کرده‌اند، توصیه می‌کند که به آنها “بی‌اعتنا باشند” و “تنها در صورت دریافت احضاریه از سوی مرجع قضایی از طریق سامانه ثنا، اقدامات لازم و قانونی حقوقی را انجام دهند.”

این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که از ۲۵ فروردین، با اجرای طرح “نور” به جای “گشت ارشاد”، فشار بر زنان برای رعایت حجاب اجباری در ایران افزایش یافته است.

بر اساس گزارش VOA

  واکنش گسترده هنرمندان به انتشار فهرست اسامی ممنوع‌الفعالیت شدن شماری از بازیگران زن به خاطر حجاب اختیاری

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان