• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید: به دستیابی به توافق برای آزادی برخی از گروگان‌های حماس در غزه، از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید: به دستیابی به توافق برای آزادی برخی از گروگان‌های حماس در غزه، از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم

پیام جوان: یک مقام کاخ سفید روز یکشنبه گفت به دستیابی به توافق برای آزادی برخی از گروگان‌های حماس در غزه، از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش رویترز، جان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که توافق برای آزادی گروگان‌هایی که تعدادشان «به طور قابل توجهی بیش از ۱۲» نفر است، ممکن است شامل یک توقف طولانی در درگیری‌ها و همچنین امکان توزیع کمک‌های بشردوستانه در غزه ‌شود.

روز یکشنبه و یک روز پس از آن که مقامات اسرائیلی و آمریکایی گزارش توافق روزنامه واشنگتن پست را تکذیب کردند، درگیری‌های اسرائيل و حماس شدت گرفت. پیکارجویان حماس روز یکشنبه با نیروهای اسرائیلی که سعی داشتند به بزرگترین اردوگاه آوارگان غزه نفوذ کنند، درگیر شدند.

فاینر درباره مذاکرات برای توافق آتش‌بس، به شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی گفت: «آنچه در این مرحله می‌توانم بگویم این است» که برخی از اختلافات، در یک مذاکره «بسیار پیچیده و بسیار حساس،» کمتر شده است.

مایکل هرتزوگ، سفیر اسرائیل در آمریکا، نیز در مصاحبه ای با شبکه ای‌بی‌سی گفت که اسرائیل امیدوار است تعداد قابل توجهی از گروگان‌های در دست حماس «در روزهای آینده»آزاد شود.

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید اما هشدار داد تا زمانی که بر سر همه موارد توافق نشود، هیچ توافقی در کار نیست. او گفت: «مذاکرات حساسی مانند این می‌تواند در آخرین لحظه از بین برود.»

  نگرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل‌ از بدتر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران، نیکاراگوئه و سریلانکا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان