• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • نامه وحید بهشتی خطاب به پادشاه بریتانیا برای افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست نهادهای تروریستی این کشور

نامه وحید بهشتی خطاب به پادشاه بریتانیا برای افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست نهادهای تروریستی این کشور

پیام جوان: وحید بهشتی، فعال حقوق بشر که از ۷۰ روز قبل تاکنون در برابر وزارت خارجه بریتانیا دست به اعتصاب غذا زده و خواستار افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست نهادهای تروریستی این کشور شده، می‌گوید به میهمانی دربار بریتانیا به مناسبت تاچگذاری چارلز سوم دعوت شده و در آنجا نامه‌ای را که خطاب به پادشاه بریتانیا نوشته به او رسانده است.

او در توییتی نوشته است نامه‌ای را که در ارتباط با درخواست برای قرار گرفتن نام سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی و اعتصاب غذا مقابل وزارت خارجه بریتانیا نوشته «به دست پادشاه» رسانده و از این موقعیت در جهت رساندن «صدای مردم استفاده» کرده است.

وحید بهشتی سه‌شنبه گذشته هم با طارق احمد، معاون امور خاورمیانه در وزارت خارجه بریتانیا، ملاقات کرد و از حمایت این چهره سیاسی از افزوده‌شدن نام سپاه پاسداران به فهرست تروریستی خبر داد.

صد و بیست و پنج تن از نمایندگان پارلمان بریتانیا هم روز چهارشنبه، ۳۰ فروردین‌ماه، در نامه‌ای به نخست‌وزیر این کشور با اعلام حمایت از وحید بهشتی، کنشگر ایرانی، بر فوریت تروریستی شناخته‌شدن سپاه پاسداران تاکید کردند.

این در حالی است که هزاران نفر از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی روز شنبه ۹ اردیبهشت با شرکت در یک راهپیمایی و تجمع اعتراضی گسترده در لندن از بریتانیا خواستند برای اضافه‌کردن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی اقدام کند.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

  وزیر خارجه آلمان: رفتار حکومت ایران که چهره واقعی خود را در داخل و خارج از کشور نشان داده، عواقب خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان