• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • توافق آمریکا و اسرائیل برای وقفه‌های کوتاه بشردوستانه در غزه

توافق آمریکا و اسرائیل برای وقفه‌های کوتاه بشردوستانه در غزه

پیام جوان: جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز پنج‌شنبه توافقی با اسرائیل برای ایجاد وقفه‌های کوتاه بشردوستانه در غزه را اعلام کرد.

به نقل از صدای آمریکا، این توافق امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و خروج ایمن غیرنظامیان از مناطق درگیری بین اسرائیل و حماس را فراهم می‌کند.

به گزارش سی‌ان‌ان، بایدن در بیانیه‌ای گفت که این توافق «گامی مهم در مسیر درست» برای کاهش درد و رنج مردم غزه است.

وی افزود: «من هفته‌ها است که با سران اسرائیل درباره اهمیت وقفه‌های کوتاه بشردوستانه در جنگ صحبت کرده‌ام. این وقفه‌ها به غیرنظامیان اجازه می‌دهد تا از مناطق جنگی خارج شوند و به کمک‌های بشردوستانه دسترسی داشته باشند.»

بر اساس این توافق، دو گذرگاه بشردوستانه در شمال و جنوب غزه ایجاد می‌شود. این گذرگاه‌ها برای خروج غیرنظامیان از مناطق درگیری و ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه استفاده خواهد شد.

وی تاکید کرد که اسرائیل مسئول حفاظت از غیرنظامیان در غزه است. بایدن گفت: «اسرائیل باید بین تروریست‌ها و غیرنظامیان تمایز قائل شود و قوانین بین‌المللی را کاملا رعایت کند.»

این توافق در حالی اعلام شد که درگیری‌های میان اسرائیل و حماس همچنان ادامه دارد. در این درگیری‌ها تاکنون بیش از ۲۰۰۰ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ هزار نفر آواره شده‌اند.

  حامیان حماس در لندن، برگه‌های تصاویر کودکان و افراد اسیر شده توسط تروریست های فلسطینی را از دیوارهای شهر جمع و پاره می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان