• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • لوید آستن، وزیر دفاع آمریکا، در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین رفت

لوید آستن، وزیر دفاع آمریکا، در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین رفت

پیام جوان: لوید آستن، وزیر دفاع آمریکا، در سفری از پیش اعلام نشده به اوکراین رفت و با رئیس جمهوری و وزیر دفاع آن کشور دیدار کرد.

وزیر دفاع ایالات متحده در این دیدار با ستایش از «سخاوت، نبوغ، و شجاعت» مردم اوکراین، گفت آمریکا همچنان به حمایت از اوکراین متعهد است.

لوید آستین به زلنسکی گفت: «پیامی که امروز برای شما آورده‌ام این است که ایالات متحده آمریکا با شما است. ما در این راه طولانی در کنار شما خواهیم ماند. آن چه که این جا در اوکراین اتفاق می‌افتد نه تنها برای اوکراین، بلکه برای بقیه جهان نیز مهم است.»

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، نیز به آستن گفت: «آمدن شما نشانه بسیار مهمی برای اوکراین است. ما از مردم آمریکا بسیار سپاسگزاریم. آنها در تمام سختی‌ها، ماه‌ها و سال‌های سخت با ما بوده‌اند.»

مقامات ارشد دفاعی ایالات متحده گفتند که آستن برای گفت‌و‌گو در مورد جنگ در زمستان پیش رو و برنامه‌ریزی برای کمک‌های امنیتی آینده به کی‌یف رفته است.

این دیدار، که نخستین سفر آستن به کی‌یف از فروردین ۱۴۰۱ است، در حالی انجام می‌شود که مقامات اوکراینی و غربی متقاعد شده‌اند با شروع زمستان، روسیه مانند سال گذشته هدف قرار دادن زیرساخت‌های حیاتی را از سر خواهد گرفت و بسیاری از اوکراینی‌ها را در سردترین روزهای سال در بی‌برقی خواهد گذاشت.

یک مقام ارشد دفاعی که نخواست نامش فاش شود به خبرنگاران گفت: «یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اوکراین در زمستان پیش رو، پدافند هوایی خواهد بود. ما توانسته‌ایم تجهیزات دفاع هوایی آن کشور را افزایش دهیم، اما این بدان معنا نیست که دیگر نیازی وجود ندارد و در ماه‌های آینده نیز نیازی وجود نخواهد داشت.»

  واکنش قانونگذاران جمهوری‌خواه به خبر صدور معافیت تحریمی آنتونی بلینکن برای انتقال پول بلوکه‌شده ایران از کره جنوبی به قطر

سفر آستن به اوکراین در حالی انجام گرفت که روسیه در روزهای شنبه و یکشنبه نزدیک به ۴۰ پهپاد ساخت ایران را به کی‌یف، پایتخت آن کشور، پرتاب کرده بود.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان