• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • ماریا ویسوچانسکا، ژیمناست اوکراینی، مشعل المپیک پاریس را در میان تشویق تماشاگران روشن می‌کند

ماریا ویسوچانسکا، ژیمناست اوکراینی، مشعل المپیک پاریس را در میان تشویق تماشاگران روشن می‌کند

پیام جوان: ماریا ویسوچانسکا، ژیمناست اوکراینی، روز پنجشنبه در میان استقبال پرشور تماشاگران، مشعل المپیک پاریس را در شهر مارسی فرانسه روشن کرد. وی رهبری گروهی از ورزشکاران اتحادیه اروپا را در آغاز سفری ۱۱ هفته‌ای در سراسر این کشور تا مراسم افتتاحیه المپیک در ۲۶ جولای بر عهده داشت.

حمل مشعل، نمادی از امید و همبستگی

حضور ویسوچانسکا در این رویداد، نماد قدرتمندی از امید و همبستگی در میان درگیری‌های جاری در اوکراین بود. پدر او از سال ۲۰۱۴ برای دفاع از کشورش جنگیده و در نبرد برای فرودگاه دونتسک مجروح شده است.

ویسوچانسکا که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور داشت و در مسابقات قهرمانی اروپا ۲۰۲۰ دو مدال طلا کسب کرد، گفت: “حمل مشعل المپیک برای من افتخاری بزرگ است. من به نمایندگی از مردم اوکراین در این رویداد حضور دارم و می‌خواهم پیام صلح و امید را به جهانیان منتقل کنم.”

حمایت از ورزشکاران اوکراینی

املی اودئا کاسترا، وزیر ورزش فرانسه، از تعهد این کشور به حمایت از ورزشکاران اوکراینی در پی تهاجم روسیه خبر داد. وی گفت: “ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که ورزشکاران اوکراین با وجود این تجاوز وحشتناک، بتوانند در بهترین شرایط برای المپیک آماده شوند.”

حذف روسیه و بلاروس از مراسم افتتاحیه

کمیته بین‌المللی المپیک در ماه مارچ اعلام کرد که به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، ورزشکاران این کشور و بلاروس اجازه حضور در مراسم افتتاحیه المپیک پاریس را نخواهند داشت.

مسیر پیش رو

مشعل المپیک پس از عبور از مارسی، به سفر خود در سراسر فرانسه ادامه خواهد داد و در نهایت در ۲۶ جولای در مراسم افتتاحیه المپیک پاریس روشن خواهد شد. این بازی‌ها از ۲۶ جولای تا ۱۱ آگوست ۲۰۲۴ برگزار می‌شود.

  دومین سهمیه المپیک تیراندازی ایران توسط دختری بدست آمد که تنها ۶۶۶ روز از شروع ورزش تیراندازی‌اش می‌گذشت

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان