• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • توماج صالحی: اتهامات جدید علیه من غیرقانونی و حاصل سناریوهای متوهمانه بازجویان است

توماج صالحی: اتهامات جدید علیه من غیرقانونی و حاصل سناریوهای متوهمانه بازجویان است

پیام جوان: توماج صالحی، خواننده رپ زندانی، در پیامی که از طریق حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، به طرح مجدد اتهامات پیشین علیه خود که پیشتر از آنها تبرئه شده بود، واکنش نشان داد.

صالحی در این پیام نوشت: «طرح مجدد اتهامات پیشین علیه من که از آنها تبرئه شده‌ام، اقدامی غیرقانونی و نشان‌دهنده خالی‌بودن دست‌های پرونده‌سازان است.»

وی افزود: «آنها بعد از یک سال تلاش بیهوده برای وارد کردن اتهامات دروغین، حالا در یک اقدام غیرقانونی دیگر اتهامات تبرئه شده را نیز به پرونده بازگرداندند.»

امیر رئیسیان، وکیل توماج صالحی، نیز به تازگی اعلام کرد که کیفرخواست جدید علیه موکلش قرار است «با ۱۰ اتهام»، شامل هشت اتهام در پرونده قبلی و دو اتهام تازه، از سوی دادگاه انقلاب اصفهان صادر شود.

صالحی در ادامه پیام خود هدف «پرونده‌سازان» را طولانی کردن حبس خود و «تامین رضایت برخی بدون هیچ سند قانونی و مستدل» ذکر کرد.

وی همچنین به دو اتهام جدید علیه خود اشاره کرد و نوشت: «اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرایم علیه امنیت» و «معاونت در بغی (قیام مسلحانه و گروهی علیه نظام)» اتهاماتی هستند که «حاصل سناریوهای متوهمانه بازجویان» هستند.

صالحی تاکید کرد که این اتهامات «هیچ‌کدام تناسب عقلی با فعالیت‌های یک هنرمند مردمی که دغدغه‌اش صدای مظلوم و کودکان کار بودن است، ندارد.»

وی در پایان پیام خود خواستار آزادی فوری خود شد و گفت: «ادامه حبس من با وجود دریافت وثیقه‌ها هیچگونه توجیه قانونی ندارد.»

بر اساس گزارش VOA

  ویدئوهایی از تجمعات مردم در مناطق مختلف شهرهای ایران در شب ۲۷ بهمن ماه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان