• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • توماج صالحی و زینب جلالیان به اعتصاب غذای زندانیان اوین در ادامه اعتراض‌‌ها به اعدام‌ محمد قبادلو و فرهاد سلیمی می‌پیوندند

توماج صالحی و زینب جلالیان به اعتصاب غذای زندانیان اوین در ادامه اعتراض‌‌ها به اعدام‌ محمد قبادلو و فرهاد سلیمی می‌پیوندند

پیام جوان: در پی اعلام اعتصاب غذای عمومی ۶۱ زندانی سیاسی عقیدتی در بند زنان اوین در اعتراض به اعدام‌ محمد قبادلو و فرهاد سلیمی، زینب جلالیان و توماج صالحی اعلام کردند که روز پنج‌شنبه پنجم بهمن، به این اعتصاب خواهند پیوست.

به نقل از صدای آمریکا، شبکه حقوق بشر کردستان روز چهارشنبه چهارم بهمن، به نقل از «یکی از نزدیکان» خانم جلالیان نوشت که این زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد که در زندان یزد به سر می‌برد، روز پنج‌شنبه «در اعتراض به اعدام» و برای «توقف اعدام» اعتصاب غذا خواهد کرد.

به گفته این شخص نزدیک به زینب جلالیان، با وجود این‌که او «در شرایط ایزوله» در زندان یزد به سر می‌برد و «تماس‌های تلفنی او شدیدا محدود شده»، اما «امروز (چهارشنبه) پس از اطلاع از اعدام زندانیان سیاسی و عقیدتی در چند ماه گذشته و با حمایت از خواست عمومی مردم برای لغو حکم اعدام در ایران» گفته است که او نیز همراه با ۶۱ زن زندانی سیاسی و عقیدتی در زندان یزد اعتصاب غذا می‌کند.

همچنین، حساب توماج صالحی در شبکه اجتماعی «ایکس» که توسط نزدیکان او اداره می‌شود، روز چهارشنبه خبر داد که این زندانی سیاسی «در پی قتل محمد قبادلو و فرهاد سلیمی» قرار است «در اعتراض به این قتل‌ها» و برای «توقف آنها»، روز پنج‌شنبه، همراه با ۶۱ زندانی سیاسی و عقیدتی در بند زنان زندان اوین اعتصاب غذا کند.

حسن همایون، همسر سعیده شفیعی، روزنامه‌نگار زندانی محبوس در اوین، نیز اعلام کرد که روز پنج‌شنبه «غذا و آب نمی‌خورم و از اعتصاب غذای زن‌های زندانی حمایت می‌کنم.»

  احضار عرفان کرم ویسی، وکیل زندانیان سیاسی و معلمان به دادسرا

او تأکید کرد که «پیوستن به اعتصاب غذا، انتظاری است که زن‌های زندانی دست‌کم از بستگان و دوستانشان دارند.»

در پی اعدام محمد قبادلو و فرهاد سلیمی، دو زندانی سیاسی، ۶۱ زندانی سیاسی و عقیدتی در بند زنان زندان اوین روز سه‌شنبه سوم بهمن، اعلام کردند که «خبر اعدام جوانان ایران، موجی از خشم و اعتراض را در جامعه رقم زده است. زنان زندانی سیاسی – عقیدتی اوین در اعتراض به اعدام‌های اخیر و برای “توقف اعدام”، روز پنج‌شنبه پنجم بهمن، در اعتصاب غذای عمومی خواهند بود‌‌.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان