• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • روند صعودی قیمت دلار در سومین روز هفته

روند صعودی قیمت دلار در سومین روز هفته

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، روند صعودی قیمت دلار در سومین روز هفته شدت گرفت.

واکنش بازار دلار به خبر آزادسازی ارز های بلوکه شدهاسکناس آمریکایی امروز تا 33 هزار و 400 تومان بالا رفت اما در نیمه روز به قیمت 33 هزار و 300 تومان معامله شد . قیمت مذکور در مقایسه با عصر دیروز بیش از 200 تومان افزایش را نشان می دهد.

نقشه بازار ساز برای کنترل نرخ ارز
در این میان نهاد مرکزی بازارساز با برجسته کردن اخبار آزادسازی ارزهای بلوکه شده به دنبال کنترل نرخ ارز است.صالح آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی امروز در اینباره گفت: پیشرفت‌های خوبی در زمینه آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران در خارج کشور انجام شده است. صالح آبادی بار دیگر وعده داده بازار ارز را متعادل می‌کنیم و دلارهای آزاد شده متعلق به بانک مرکزی است

از سوی دیگر ناصر کنعانی در نشست خبری امروز گفت: آزادی نمازی با آزادسازی پول‌های بلوکه ارتباطی ندارد.

پیام آمریکا به بازار دلار
از سوی دیگر علی واعظ در رابطه با آزادسازی منابع بلوکه شده در توئیتر مدعی شد تا تمام زندانیان با تابعیت آمریکایی در ایران آزاد نشوند، اخبار این چنینی‌صحت ندارند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا هم گزارش‌ها درباره آزادسازی منابع مالی ایران را تکذیب کرد. شورای امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در توئیتی گزارش‌های منتشر شده در «منابع ایرانی» مبنی بر آزاد شدن و انتقال پول‌های بلوکه شده ایران در ازای آزادی باقر و سیامک نمازی را «کاملا کذب» توصیف کرد.

واکنش بازار دلار به خبر آزادسازی ارز های بلوکه شده
به نظر می رسد گوش بازار به اخبار آزادسازی ارز های بلوکه شده بدهکار نیست و نسبت به اوضاع و احوال پیرامونش بی تفاوت و بی خیال است.

  روند نزولی دلار در بازار امروز ایران

دلار هرات کانال شکنی کرد
از طرفی هم قیمت دلار در بازار هرات امروز کانال شکنی کرد و موجب تقویت انتظارات صعودی معامله گران دلار در تهران شد. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز از مرز مقاومتی 32 هزار و 800 تومان عبور کرد و با 33 هزار تومان مبادله شد. این قیمت در مقایسه با روز گذشته 500 تومان افزایش را نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان