• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • نوسان صعودی قیمت دلار در اولین روز کاری بازار ایران

نوسان صعودی قیمت دلار در اولین روز کاری بازار ایران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری شاهد نوسان صعودی قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی که در معاملات پشت خطی روز جمعه در حدود ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان بسته شده بود؛ امروز شنبه ۲۰ آبان‌ماه با ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان روانه بازار شد و در نیمه ظهر بر روی ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت.

همچنین امروز هرات هم شاهد افرایش قیمت دلار بود. نرخ دلار هرات در پشت خط جمعه با ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود پایان داد؛ اما امروز تا ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان بالا رفت. این در حالی است که هفته قبل قیمت دلار در هرات تا سطح ۵۰ هزار رو ۸۰۰ تومان پایین آمده بود و برخی تصور کی کردند که اسکناس آمریکای در این بازار تا نیمه کانال ۵۰ هزار تومان عقب‌نشینی خواهد کرد.

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز با رشد ۴۰ تومانی نسبت به دو روز قبل با ۱۴ هزار و ۱۱۰ تومان معامله شد. نرخ برابری درهم به دلار هم امروز در حول‌وحوش ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان محاسبه شد که نسبت به قیمت نقدی ۴۰۰ تومان بالاتر بود. در واقع حباب درهم منفی است. حباب منفی به این معناست که قیمت بازار از ارزش ذاتی کمتر باشد و این امر می‌تواند به‌تدریج سطح تقاضا را افزایشی کند.

در سمت رسمی بازار، قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز نوسان خاصی را ثبت نکرده و بدون تغییر نسبت به‌روز کاری گذشته در سطح ۴۱ هزار و ۳۹۴ تومان باقی‌مانده است.

همچنین قیمت یورو نیز امروز برخلاف دلار با کاهش ۱۹۴ تومانی نسبت به‌روز گذشته معادل ۴۴ هزار و ۱۶۰ تومان اعلام شده است. در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۷۱ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز کاری گذشته تغییری نداشته است. نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۶۳۱ تومان، ۴۰ هزار و ۱۴۵ تومان و ۱۰ هزار و ۲۴۶ تومان درج شده است.

  نزدیک به ۶۰ درصد جمعیت کشور یا فقیر مطلق هستند یا با امکانات اولیه حیات زندگی می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان