• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تشکل صنفی معلمان از بازخرید و اخراج محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران خبر داد

تشکل صنفی معلمان از بازخرید و اخراج محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران خبر داد

پیام جوان: تشکل صنفی معلمان از «بازخرید» و «اخراج» محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران خبر داد.

به نقل از صدای آمریکا، کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران نوشته است که «برای بار سوم است که حبیبی با حکم بازخرید و اخراج مواجه می‌شود و با این حکم برای همیشه امکان حضور در شغل معلمی را از دست داد.»

بر اساس این گزارش، این فعال صنفی معلمان در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ نیز از آموزش و پرورش اخراج شده بود.

حبیبی پس از اعتراض با حکم دیوان عدالت اداری به صورت موقت به سر کار بازگشته بود اما با حکم جدید هیات تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش و تایید آن در دیوان عدالت اداری؛ از آموزش و پرورش اخراج شد.

حبیبی ۱۶ فروردین ماه توسط نیروهای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در محل تدریس‌اش در شهریار بازداشت و روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت با تودیع وثیقه و به طور موقت از زندان اوین آزاد شد.

این فعال مدنی به تداوم روند «پولی کردن» و «کالایی شدن آموزش» در ایران، که خلاف اصل تامین آموزش رایگان و اصل ۳۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است، معترض بوده و در سال‌های اخیر بارها بازداشت شده است.

او یک‌بار دیگر هم اسفند ماه ۱۳۹۶ مقابل مدرسه محل تدریس‌‌‌‌اش بازداشت شده بود اما در آبان ۱۳۹۹ از زندان آزاد شد. محمد حبیبی پس از آزادی به فعالیت‌های خود ادامه داد تا آن که دوباره در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ بازداشت و روانه زندان شد. محمد حبیبی از فعالان جنبش معلمان ایران بعد از ۱۰ ماه تحمل حبس، هجدهم بهمن سال ۱۴۰۱ از زندان آزاد شده بود.

  واکنش علی کریمی به صحبت های سخنگوی دولت رئیسی

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان