• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • شورای امنیت برای دومین بار قطعنامه آتش‌بس در غزه را بررسی می‌کند

شورای امنیت برای دومین بار قطعنامه آتش‌بس در غزه را بررسی می‌کند

پیام جوان: شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه برای دومین بار قطعنامه پیشنهادی امارات متحده عربی را برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه به رای می‌گذارد.

پیش‌نویس قطعنامه جدید خواستار «توقف فوری و پایدار خصومت‌ها به منظور دسترسی ایمن و بدون مانع به کمک‌های بشردوستانه در نوار غزه» و «آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان‌ها» است.

این قطعنامه همچنین حمایت از راه حل «دو دولتی» در منطقه را تایید می‌کند و بر اهمیت «اتحاد نوار غزه با کرانه باختری» تحت حاکمیت خودگردان فلسطینی‌ها تاکید می‌کند.

قطعنامه قبلی امارات که در ۹ دسامبر به رای گذاشته شد، توسط ایالات متحده وتو شد.

سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی در غزه هشدار داده‌اند، زیرا میلیون‌ها نفر آواره شده‌اند.

هفته گذشته، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت قاطع آرا قطعنامه‌ای غیرالزام آور را به تصویب رساند که خواستار آتش‌بس فوری بشردوستانه در غزه و آزادی فوری و بدون قید و شرط همه گروگان‌ها شد.

دیپلمات‌ها می‌گویند سرنوشت پیش‌نویس این قطعنامه به مذاکرات نهایی بین ایالات متحده به عنوان متحد اسرائیل و امارات متحده عربی که متن پیش‌نویس را تهیه کرده است، بستگی دارد.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که واشنگتن به اسرائیل فشار آورده است تا به مرحله کنونی نبردهای «شدید» در غزه به سرعت پایان دهد و در عوض بیشتر بر عملیات‌های دقیق متمرکز شود.

با این حال، رهبران اسرائیل قول داده‌اند که ارتش اسرائیل تا زمان شکست حماس به حمله نظامی به غزه ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش VOA

  لیندزی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه: نابودی حماس جایی برای مذاکره ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان