• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • لیگ فوتبال عربستان با خرج 957 میلیون دلار در رتبه دوم پس از لیگ برتر انگلیس با 1.39 میلیارد دلار قرار گرفت

لیگ فوتبال عربستان با خرج 957 میلیون دلار در رتبه دوم پس از لیگ برتر انگلیس با 1.39 میلیارد دلار قرار گرفت

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، گروه تجاری ورزشی دیلویت در گزارشی توضیح داد که حدود نیمی از ارزش نقل و انتقالاتی که لیگ برتر انگلیس از فروش بازیکنان خود به دست آورده، از عربستان بوده با ارزش 312 میلیون دلار. این گروه گزارش داد که ۱۰۰ درصد درآمد فولام و باشگاه لیورپول از فروش بازیکنان به لیگ عربستان حاصل شده است.

ایزی ری از گروه تجاری ورزشی دیلویت در مورد این اعداد گفت: خرید تعداد زیادی از بازیکنان برجسته توسط لیگ عربستان نشان دهنده تعهد این کشور به تقویت لیگ و فراهم کردن زمینه موفقیت برای رسیدن به رتبه‌های جهانی است. اکنون هنوز در مرحله اول این پروژه بلندپروازانه هستیم و آنچه این چشم انداز خوش بینانه آینده را تقویت می‌کند، کاهش میانگین سنی بازیکنان در لیگ عربستان نسبت به فصل گذشته است.

او ادامه داد: ممکن است متوجه شوید که این اولین بار از سال 2016 است که هزینه‌های یک لیگ غیر اروپایی از مجموع هزینه‌های یکی از پنج لیگ معتبر اروپایی بیشتر می‌شود. انتظار می‌رود که باشگاه‌های لیگ عربستان با انتقال این دسته از بازیکنان نخبه به خود، طرفداران، شرکا و حامیان جدیدی پیدا کنند که این امر باعث ارتقای جایگاه لیگ عربستان خواهد شد.

وی ادامه داد: فوتبال اروپا همچنان برجسته‌ترین استاندارد در جهان را دارد بنابراین سرمایه‌گذاری‌های آینده عربستان در فوتبال بر روی زیرساخت‌های این ورزش متمرکز خواهد شد تا سطح بازی در این کشور و در قاره آسیا ارتقا یابد. هزینه‌های لیگ حرفه‌ای عربستان همچنان برابر با یک سوم هزینه‌های لیگ برتر انگلیس در تابستان امسال است، بنابراین انتظار می‌رود اکنون تلاش باشگاه‌های این کشور بر تامین امنیت مالی متمرکز شود.

  اعلام رده بندی جدید تیم‌های ملی فوتبال جهان از سوی فیفا

ایزن ری اظهار داشت: پیشرفت مطلوبی که لیگ عربستان به دنبال آن است به افزایش سطح حرفه‌ای و مدیریت در باشگاه‌های آنجا و همچنین به پرورش بازیکنان جوان با استعداد و جذب هواداران بستگی دارد. احتمالاً اجرای برنامه خصوصی سازی توسط پادشاهی موجی از علاقه را در باشگاه‌های آنجا ایجاد می‌کند که هزینه نقل و انتقالات را در فصل‌های آینده افزایش می‌دهد. با توجه به اینکه قدرت هزینه‌های لیگ عربستان از برخی از پنج لیگ معتبر اروپا بیشتر است، باید منتظر تأثیر این هزینه‌ها بر نمایش نسل‌های آینده آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان