• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • مسیر رو به افزایش در بازار سکه و طلای تهران

مسیر رو به افزایش در بازار سکه و طلای تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار جهانی طلا امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه شاهد جهش معنادار قیمت طلا بود. این اتفاق در حالی است که سرمایه‌گذاران طلای جهانی منتظر آخرین نشست فدرال رزرو برای دریافت نشانه‌هایی در مورد چشم‌انداز نرخ بهره هستند. اونس طلا امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان‌ماه به بالاترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته رسید که به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و کاهش بازدهی خزانه‌داری است.

پیش از شروع بازار یک پیش‌بینی از قیمت انس طلای جهانی در بازار دست‌به‌دست می‌شد که در آن گفته شده بود باتوجه‌به اینکه صندوق اسپایدر هفته قبل خریدار بوده احتمال افزایش بیشتر است. اگر قیمت انس طلا برمدار افزایش باشد باتوجه‌به شل بودن بازار دلار می‌توانیم شاهد جدایی دوباره بازار ارز از طلا و سکه باشیم.

این فلز گران‌بهای جهانی امروز تا سطح ۱۹۹۴ دلار بالا رفت؛ اما در زمان تدوین این گزارش در حدود ۱۹۸۸ دلار معامله شد که نسبت به‌روز قبل ۱۱ دلار افزایش را نشان می‌دهد. روز گذشته قیمت طلای جهانی با ۱۹۷۷ دلار به کار خود پایان داده بود.

با افزایش قیمت طلای جهانی، ارزش طلا در تهران هم بالا رفت. آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد در بازار داخلی ایران قیمت طلا ۱۸ عیار امروز رشد قابل‌توجهی را ثبت کرد. گفتنی است این فلز زردرنگ روز گذشته با ۲ میلیون و ۴۰۳ هزار تومان کار خود پایان داد و در بازار امروز با ۲ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۷۰۹۰ تومان بازگشایی شد و تا سطح ۲ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان بالا رفت؛ اما در لحظه نگارش این گزارش در حدود ۲ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید که در مقایسه با روز دوشنبه نزدیک به ۲۰ هزار تومان افزایش را نشان می‌دهد.

  قیمت طلا و سکه در بازار روز دوشنبه ۱۸ مهر ماه

همچنین در بازار سکه هم سکه بازان شاهد افزایش قیمت سکه تمام بودند. هر قطعه سکه تمام که روز گذشته از سطح ۲۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان تا ۲۸ میلیون و ۶۵۰ هزار توان ریزش کرده بود امروز اندکی جان گرفت و با رشد ۱۰۰ هزارتومانی به ۲۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان