• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • عقب نشینی نرخ دلار در بازار روز گذشته ارز تهران

عقب نشینی نرخ دلار در بازار روز گذشته ارز تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته بازار ارز تهران شاهد عقب نشینی نرخ دلار بود. آن طور که معامله گران مدعی بودند اسکناس آمریکایی با ۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شده که در مقایسه با روز شنبه ۱۰۰ تومان افت کرده است. البته عصر دیروز قیمت دلار در معاملات پشت خطی تا سطح ۵۲ هزار و ۸۰ تومان پایین‌آمده بود.

در سایر بازارها هم قیمت دلار در هرات دیروز با ۵۲ هزار و ۲۰۰ تومان فعالیت کاری خود را آغاز کرد و در نیمه ظهر به ۵۲ هزار و ۳۵۰ تومان رسید اما عصر مرز ۵۲ هزار تومان را از دست داد و با ۵۱ هزار و ۹۵۰ تومان بسته شد. در معاملات پشت خطی هم نرخ دلار هرات باز هم نزولی شد و بر روی ۵۱ هزار و ۸۷۰ تومان قرار گرفت.

همچنین قیمت درهم امارات با گپ مثبت ۸۰ تومانی در ۱۴ هزار و ۵۸۰ تومان آغاز به کار کرد و تا ۱۴ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت. قیمت درهم امارات در نیمه دوم با کاهش در ۱۴ هزار و ۵۳۰ تومان به کار خود پایان داد. با این قیمت درهم، دلار ۵۳ هزار و ۳۰۰ تومان برآورد می‌شود. بررسی ها نشان می دهد شکاف نرخ برابری درهم و دلار هرات عمیق شده و نزدیک به هزار و ۵۰۰ تومان است.

برخی از معامله گران می‌گویند یکی از دلایل اصلاح شدن نرخ دلار ناشی از تصمیم جدید بانک مرکز ی در حوزه طلا و ارز بود. گفتنی است روز قبل رئیسی کل بانک مرکزی از بسته طلایی خود رونمایی کرد و همین امر موجب شده بازار ارز هم تا حدودی واکنش نزولی نشان دهد .

  رئیس فراکسیون کارگری، پیرو مصوبه اخیر بیمه کارگران ساختمانی: هنوز در مجلس مافیا وجود دارد

در شرایط فعلی تحلیلگران اقتصادی معتقدند اگر قیمت درهم امارات در روز دوشنبه مسیر رشد را دنبال کند قیمت دلار می‌تواند افزایش یابد در غیر این صورت سطح حمایت بعدی دلار ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود. به عقیده تحلیلگران فنی قیمت دلار می‌تواند به کانال ۵۱ هزار تومان برگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان