• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گذرگاه مرزی رفح بین غزه و مصر به دلیل «شرایط امنیتی» نامشخص بسته شد

گذرگاه مرزی رفح بین غزه و مصر به دلیل «شرایط امنیتی» نامشخص بسته شد

پیام جوان: گذرگاه مرزی رفح بین غزه و مصر روز چهارشنبه ۱۷ آبان به دلیل «شرایط امنیتی» نامشخص بسته شد.

به نقل از صدای آمریکا، ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، گفت که مقامات آمریکایی در حال همکاری با مصر و اسرائیل برای بازگشایی گذرگاه هستند.

گذرگاه مرزی رفح تنها مرکز ارسال کمک به مردم فلسطین از زمانی است که اسرائیل حمله نظامی و محاصره غزه را به تلافی حمله گروه شبه‌نظامی حماس در ۱۵ مهر‌ماه به اسرائیل، آغاز کرده است.

گذرگاه رفح در روزهای شنبه و یکشنبه پس از حمله اسرائیل به آمبولانسی که به سمت این گذرگاه می‌رفت، بسته شد و خروج دارندگان گذرنامه‌های خارجی از طریق این گذرگاه را به تعویق انداخت؛ اما در روزهای دوشنبه و سه شنبه دوباره باز بود.

پاتل در یک نشست خبری گفت: «برداشت ما این است که با توجه به شرایط امنیتی، گذرگاه مرزی رفح همچنان بسته است.»

او افزود که ایالات متحده انتظار دارد بازگشایی گذرگاه تحت کنترل مصر به روال عادی بازگردد تا کمک‌ها بتوانند وارد نوار غزه شوند و اتباع خارجی بتوانند به خروج خود ادامه دهند.

پاتل گفت که از زمانی که ترک دارندگان گذرنامه‌های خارجی در هفته گذشته آغاز شده است تاکنون بیش از ۴۰۰ تن از شهروندان آمریکایی و اعضای خانواده‌های‌شان و افرادی که گرین‌کارت دارند از غزه خارج شده‌اند.

او افزود: «این یک وضعیت فوق‌العاده سیال است. گذرگاه مرزی در بسیاری از موارد باز بوده و خروج ایمن اتباع خارجی‌ای را که به دنبال آن (خروج از غزه) بودند را امکان‌پذیر ساخته است.»

 

  Royal baby: Prince Harry and Meghan ‘over the moon’ to welcome a boy

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان