• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • وزیر پیشنهادی خزانه‌داری آمریکا لحن خود درباره رمز ارزها را تالیف کرد

وزیر پیشنهادی خزانه‌داری آمریکا لحن خود درباره رمز ارزها را تالیف کرد

وزیر پیشنهادی بایدن برای وزارت خزانه‌داری آمریکا که چند روز قبل سخنان تندی علیه بیت کوین و رمزارزها به زبان آورده بود، لحن خود را تلطیف کرد.

«جنت یلن» به دنبال جلسه سنا در مورد تأیید نامزدی‌اش به عنوان وزیر خزانه‌داری، موضع خود را در قبال رمزارزها و بیت کوین در یک شهادت نامه مشخص کرد. او چند روز قبل در جلسه سنا علیه رمزارزها موضع گرفت و سخنان غیرکارشناسی‌اش انتقادات گسترده را برانگیخت. در قسمتی از گواهی او آمده: «بیت کوین و دیگر رمزارزها در سراسر دنیا برای تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، این موضوع مزایای بالقوه‌ای برای ایالات متحده و متحدانش دارد. در عین حال، به بازیگران ایالتی و غیرایالتی فرصت دور زدن سیستم مالی کنونی و تضعیف کردن منافع آمریکایی را می‌دهد. برای مثال، بانک مرکزی چین اخیراً اولین ارز دیجیتال خود را صادر کرد.»

وقتی از یلن در مورد تهدیدات احتمالی و مزایای رمزارزها برای امنیت ملی ایالات متحده و قانونمند کردن ارزهای دیجیتال سوال شد، وی چنین پاسخ داد: «من فکر می‌کنم در نظر گرفتن مزایای رمزارزها و دیگر دارایی‌های دیجیتال و همچنین اهمیت آنها در بهبود اثربخشی سیستم مالی اهمیت دارد.» وی افزود: «در عین حال، می‌دانیم که از آنها می‌توان برای تأمین مالی تروریسم، تسهیل پولشویی و پشتیبانی از فعالیت‌های خرابکارانه‌ای استفاده کرد که منافع امنیت ملی و تمامیت ایالات متحده و سیستم‌های مالی بین المللی را به خطر می‌اندازند. من فکر می‌کنم که ما باید استفاده قانونی از رمزارزها را تشویق کرده و در عین حال بکارگیری آنها در فعالیت‌های خرابکارانه و غیرقانونی را کاهش دهیم.»

یلن گفت که اگر به عنوان وزیر خزانه داری آمریکا انتخاب شود در همکاری با رگولاتورهای امنیتی و بانکی فدرال در مورد چگونگی ارائه یک چارچوب نظارتی مؤثر برای رمزارزها و دیگر نوآوری‌های فینتک تصمیم گیری خواهد کرد.

سخنان جدید یلن چرخش واضح در قبال رمزارزها را نشان داده و با سخنان چند روز قبل او در جلسه سنا در تضاد است. وی در آن جلسه گفته بود که رمزارزها یک نگرانی هستند و اغلب از آنها برای اقدامات مالی غیرقانونی استفاده می‌شود بنابراین باید محدودشان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

همراهان پیام جوان

با عضویت در خبرنامه پیام جوان، در ابتدای هر ماه، نسخه الکترونیکی مجله را به صورت رایگان در ایمیل خود دریافت کنید.
Loading