• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • قیمت دلار از مرز ۶۴ هزار تومان عبور کرد؛ سکه به ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

قیمت دلار از مرز ۶۴ هزار تومان عبور کرد؛ سکه به ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید

پیام جوان: در ادامه روند صعودی قیمت ارز در ایران، هر دلار آمریکا روز پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه با عبور از مرز ۶۴ هزار تومان، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

بر اساس گزارش وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی قیمت طلا و ارز، یورو نیز با رشدی چشمگیر به نرخ ۶۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد و پوند انگلستان به قیمت ۸۱ هزار تومان رسید.

در بازار سکه نیز شاهد افزایش قیمت بودیم به طوری که سکه امامی در ابتدای معاملات روز پنجشنبه ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته شد.

روند افزایشی قیمت‌ها از اواخر بهمن ماه آغاز شده بود. قیمت دلار که از اواخر بهمن ماه سال گذشته در کانال ۵۰ هزار تومان سیر می‌کرد، در پایان اسفند ماه به کانال ۶۰ هزار تومان صعود کرد و در تعطیلات نوروز نیز روند افزایشی خود را حفظ کرد.

حمله منتسب به اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق، شتاب افزایش قیمت دلار را بیشتر کرد. به دنبال این اتفاق، قیمت دلار در ایران رکوردهای جدیدی را به ثبت رساند.

قیمت سکه نیز تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و همچنین رکوردشکنی قیمت جهانی طلا، روند صعودی به خود گرفته است.

افزایش قیمت دلار زندگی مردم ایران را تحت تاثیر قرار داده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد با افزایش ۱۰ هزار تومانی قیمت دلار در اسفند ماه، متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران به ۸۲ میلیون تومان نزدیک شده است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند که تاثیر افزایش قیمت دلار به زودی در معیشت مردم نمایان خواهد شد و این افزایش قیمت تاکنون، عملا افزایش حقوق و دستمزدها را خنثی کرده است.

  ارزش رمزارزهای برتر در بازار جهانی

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان