• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • فشار نیروهای امنیتی بر خانواده محمد حسن‌زاده نسبت به رسانه‌ای شدن بازداشت اعضای خانواده این جانباخته انقلاب زن زندگی آزادی

فشار نیروهای امنیتی بر خانواده محمد حسن‌زاده نسبت به رسانه‌ای شدن بازداشت اعضای خانواده این جانباخته انقلاب زن زندگی آزادی

پیام جوان: به نقل از هه‌نگاو، اداره اطلاعات و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران خانواده محمد حسن‌زاده، جانباخته انقلاب ژن، ژیان، ئازادی را نسبت به رسانه‌ای شدن بازداشت اعضای خانواده و فعالیت در سالگرد انقلاب ژن ژیان ئازادی تهدید و تحت فشار گذاشته است.

بر اساس اطلاع هه‌نگاو، از ساعت ٩ قبل از ظهر روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ (۵ سپتامبر ۲۰۲۳) تا ساعت ٨ شامگاه همان روز، احمد حسن‌زاده، ۵۶ ساله و سولماز حسن‌زاده، ٢٩ ساله، پدر و خواهر محمد حسن‌زاده، از جانباختگان انقلاب ژن ژیان ئازادی در بازداشت غیرقانونی اداره اطلاعات بوکان بوده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع، این دو عضو بازداشت شده خانواده حسن‌زاده متعاقب بازداشت به دادسرای بوکان نزد علی زاهد، دادستان بوکان برده که نامبرده اعضای این خانواده‌ را تهدید کرده که بایستی با انتشار بیانیه‌ای خبررسانی هه‌نگاو درخصوص کذب بودن ادعاهای مطروحه سایت میزان (سایت رسمی قوه قضاییه) در رابطه با نحوه جانباختن محمد حسین‌زاده را تکذیب کنند.

همچنین، دادستان و بازجویان اداره اطلاعات در بوکان، به احمد حسن‌زاده و سولماز حسن‌زاده نسبت به برگزاری هرگونه مراسم در سالروز انقلاب ژن ژیان ئازادی توسط نیروهای حکومت، هشدار داده‌اند.

بر اساس اظهارات یک منبع نزدیک به خانواده آنان حتی تهدید به حذف فیزیکی و مرگ شده‌اند.

تمامی این فشارها در حالی است که دستگاه قضایی جمهوری اسلامی روز ٧ شهریور ماه سال جاری، پس از ده ماه مدعی شده که محمد حسن‌زاده در جریان یک اختلاف شخصی جانباخته است، با این وجود تهدیدها علیه این خانواده روز به روز افزایش پیدا کرده است.

هه‌نگاو پیشتر طی گزارشی، نوشت: اطلاعات منتشر شده توسط نهادهای امنیتی اساساً کذب محض و فاقد هرگونه سندیت حقوقی می‌باشد.

  Kyler Murray is selected first overall by Arizona Cardinals in NFL draft

محمد حسن‌زاده شامگاه چهارشنبه ۲۵آبان ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات مردمی بوکان در حالی که قصد داشت یک دختر ربوده شده توسط نیروهای سرکوبگر حکومتی را آزاد کند، با ضربات متعدد چاقو و همچنین یک گلوله که توسط نیروهای حکومتی بر سینه و قلبش وارد آمد جانش را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان