• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • سفر رئیسی به ترکیه تلاشی برای مهار اسرائیل و خروج از انزوا

سفر رئیسی به ترکیه تلاشی برای مهار اسرائیل و خروج از انزوا

پیام جوان: سفر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، به ترکیه در پی تنش‌های اخیر در منطقه، تلاشی برای مهار اسرائیل و خروج از انزوا ارزیابی شده است.

روزنامه «صباح» ترکیه در این زمینه نوشت که سفر رئیسی دو بار به تعویق افتاده بود و انجام آن در مقطع کنونی برای تقویت روابط تهران با آنکارا است تا از انزوای کامل جمهوری اسلامی در منطقه جلوگیری شود.

این روزنامه با اشاره به تنش‌های ایجاد شده بین ایران و پاکستان و حملات اسرائیل به مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی و همچنین کشته شدن فرماندهان سپاه در سوریه توسط اسرائیل، پرسید آیا تکرار مداوم نام جمهوری اسلامی در پس زمینه افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، بیانگر قدرت روزافزون «محور مقاومت» با حمایت ایران است یا تهدیدی برای انزوا و قرار گرفتن جمهوری اسلامی در رادار واشنگتن؟

روزنامه صباح تاکید کرده است که جمهوری اسلامی پس از حمله ۷ اکتبر در موقعیت خوبی قرار ندارد و احتمال درگیری‌های احتمالی در کنار «انفجارهای تروریستی» در کرمان، حملات اسرائیل علیه نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه، تنش با پاکستان و حمله تلافی جویانه به خاک ایران و محکومیت حمله به اربیل توسط اتحادیه عرب نشان دهنده انزوای منطقه ای جمهوری اسلامی است.

همزمان با بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه، رجب طیب اردوغان، روسای‌جمهوری ترکیه و جمهوری اسلامی ایران، روز چهارشنبه چهارم بهمن، در یک نشست مطبوعاتی مشترک در آنکارا بر توافق نظر دو کشور برای مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

بر اساس گزارش VOA

  Assange arrest shows press freedom does not exist in West: Analyst

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان