• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • حضور آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در گذرگاه مرزی رفح، میان مصر و نوار غزه

حضور آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در گذرگاه مرزی رفح، میان مصر و نوار غزه

پیام جوان: آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، روز جمعه ۲۸ مهر با حضور در گذرگاه مرزی رفح، میان مصر و نوار غزه، از تمامی طرف‌های بین‌المللی خواست برای اطمینان یافتن از رساندن کمک‌های بشردوستانه به دست فلسطینیان در غزه که محاصره‌ شده است، با یکدیگر همکاری کنند.

به نقل از صدای آمریکا، دبیرکل سازمان ملل متحد کامیون‌های حمل کمک‌های امدادی را «رگ حیاتی» و تعیین‌کننده «مرگ و زندگی» برای فلسطینیان ساکن غزه خواند و بر انتقال هرچه سریعتر آنها به منطقه تحت محاصره غزه تاکید کرد.

به گفته سازمان ملل در حال حاضر هزاران تُن محموله‌ کمک‌های بشردوستانه پشت گذرگاه «رفح» در انتظار هستند.

آنتونیو گوترش که برای نظارت بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، در مصر به سر می‌برد اعلام کرد که توافق میان اسرائیل و مصر برای انتقال این کمک‌ها به نوار غزه مشروط به برخی شرایط و محدودیت‌ها است.

دبیرکل سازمان ملل بدون اشاره به زمان ورود کامیون‌های حامل کمک‌ به غزه تاکید کرد: «ما برای کسب اطمینان از برآورده‌شدن آن شرایط و رعایت شدن آن محدویت‌های مقرر برای حرکت این کامیون‌ها به مقصد مورد نیاز، در حال همکاری با مصر، اسرائیل، و آمریکا هستیم.»

پیشتر شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده بود که انتظار می‌رود اولین کاروان کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از مصر به غزه، احتمالاً تا روز شنبه ۲۹ مهر از مرز عبور کنند.

تلاش سازمان ملل متحد برای رساندن کمک‌های بشر دوستانه به غزه در شرایطی است که بر اساس برخی گزارش‌ها کمبود سوخت، آب، و برق باعث اخلال در خدمات‌رسانی بیمارستان‌ها و در برخی موارد، توقف خدمات بیمارستان‌های غزه شده است.

  معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید: به دستیابی به توافق برای آزادی برخی از گروگان‌های حماس در غزه، از همیشه نزدیک‌تر شده‌ایم

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین بار دیگر خواستار برقراری آتش‌بس میان طرفین درگیر در جنگ شد.ی‌گذارد حملات هوایی بی‌امانی را به غزه انجام داده و حماس هم بی‌وقفه به پرتاب موشک به اسرائیل ادامه داده است. به نظر می‌رسد که اسرائیل در تدارک اجرای یک حمله زمینی گسترده به غزه است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان