• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • احتمال بازپس‌گیری مدال «لژیون دونور» از ژرار دوپاردیو

احتمال بازپس‌گیری مدال «لژیون دونور» از ژرار دوپاردیو

پیام جوان: پس از طرح اتهام تجاوز جنسی به «ژرار دوپاردیو» بازیگر مطرح فرانسوی، وزیر فرهنگ فرانسه گفت از کمیته مسئول لژیون دونور خواسته است تعلیق یا پس‌گرفتن این افتخار را از او بررسی کند.

به نقل از صدای آمریکا، دوپاردیو پس از یک رشته اتهامات در مورد تجاوز جنسی و یک مستند تلویزیونی که در آن به اظهارنظرهایی زننده درباره زنان می‌پردازد، هدف انتقادهای گسترده و مورد خشم عمومی قرار گرفته است.

دادگاهی در پاریس در بهار ۲۰۲۲ تحقیقات در مورد اتهامات ژرار دوپاردیو را آغاز کرد. یک بازیگر زن به نام «شارلوت آرنولد» در آن زمان این چهره مطرح سینما را به تجاوز جنسی متهم کرد.

از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰ زن دوپاردیو را به خشونت جنسی متهم کرده‌اند. او اما این اتهامات را قاطعانه رد کرده و گفته است: «من مطلقا با هیچ زنی بدرفتاری نکرده‌ام.»

ژرار دوپاردیو در سال ۱۹۷۴ با فیلم «مکان‌های رفتن» به شهرت رسید و با بازی در کمدی انگلیسی‌زبان «گرین کارت» در سال ۱۹۹۰ به شهرت بین‌المللی دست یافت. او برای این نقش برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد شد.

بازی او در فیلم فرانسوی زبان «سیرانو دو برژراک» در همان سال برای او جایزه بهترین بازیگر مرد در جشنواره فیلم کن و نامزدی در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد در جوایز اسکار ۱۹۹۰ را به همراه داشت.

  Report: Human traffickers in Africa shifting business models

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان