• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • موضع کریستین دریسن، رئیس بایرن در مورد لیگ عربستان

موضع کریستین دریسن، رئیس بایرن در مورد لیگ عربستان

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، در ابتدا، دریسن که مانند اولیور مینتزلاف از لایپزیش، به عنوان نایب رئیس انتخاب شده بود، از قبول مسئولیت در این اتحادیه ابراز خرسندی کرد. او حالا جانشین الیور کان در اتحادیه باشگاه‌ها شده است. کان در پایان فصل گذشته بایرن را ترک کرد. دریسن 56 ساله می‌خواهد بر ادعای آلمان برای رهبری در رقابت‌های بین‌المللی تاکید کند و در عین حال صدایی قوی برای فوتبال آلمان باشد.

دریسن در صحبت‌های خود درباره نفوذ فزاینده مالکیت چند باشگاهی هشدار داد و گفت: «حتماً باید به زمان‌بندی انتقال بازیکنان بین باشگاه‌هایی که متعلق به یک مالک هستند توجه کنید. جالب است که ببینید چگونه می‌توان با این موضوع مقابله کرد. فوتبال آلمان باید بسیار هوشیار باشد، ما چشم انداز هوشمندانه‌تری نسبت به بسیاری از کشورها داریم.»

پس از جلسه روز پنجشنبه، دریسن نیز نسبت به پنجره نقل و انتقالات موضع گیری کرد که در آلمان مانند بسیاری از کشورها از اول سپتامبر بسته شده، اما در عربستان سعودی یک هفته دیرتر بسته شد.

دریسن گفت: «ترجیح می‌دهم که پنجره نقل و انتقالات همزمان بسته شود.»

دیگر کسی در مورد چین صحبت نمی‌کند
این که آیا فعالیت نقل و انتقالات در لیگ حرفه‌ای عربستان که با جذب بازیکنانی مانند نیمار (الهلال)، کریم بنزما (الاتحاد) و سادیو مانه (النصر همراه با کریستیانو رونالدو) با قراردادهای هنگفت و پرداخت هزینه‌های گزاف نقل و انتقالات می‌تواند برای اروپایی‌ها خطرناک باشد یا خیر، موضوع دیگر حرف‌های دریسن بود: «مشخص نیست و باید دید در آینده چه می‌شود. ما وضعیت مشابهی با چین داریم، اما الان هیچ کس دیگر در مورد چین صحبت نمی‌کند.»

  تیم‌های کامپوند مردان و بانوان ایران با متحمل شدن شکست برابر مکزیک و ترکیه از جدول مسابقات جهانی کره‌جنوبی کنار رفتند

موضع دریسن در مورد حضور قهرمان عربستان در لیگ قهرمانان اروپا نیز گفت: «خیر. ما باید به بازی‌های خود با تیم‌های اروپایی ادامه دهیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان