• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • کشتی‌گیر ایرانی به دلیل رویارویی با حریف اسرائیلی از مسابقات کنار رفت

کشتی‌گیر ایرانی به دلیل رویارویی با حریف اسرائیلی از مسابقات کنار رفت

پیام جوان: در مسابقات کشتی آزاد جام اوپن زاگرب، هادی وفایی‌پور، ملی‌پوش کشتی ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم، به دلیل حضور دو کشتی‌گیر اسرائیلی در جدول مسابقات، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

طبق قرعه جدول مسابقات، وفایی‌پور در دور دوم باید با یکی از کشتی‌گیران اسرائیلی یا متئو فاینسیلور، کشتی‌گیر سوئیسی، روبرو می‌شد. از آنجایی که جمهوری اسلامی ایران از سال‌ها پیش با اسرائیل رابطه دیپلماتیک ندارد و ورزشکاران ایرانی از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی خودداری می‌کنند، وفایی‌پور با بهانه نرسیدن به وزن، از دور مسابقات کنار رفت.

وفایی‌پور قهرمان کشتی ساحلی ایران است و در مسابقات انتخابی کشور نیز به عنوان قهرمانی رسیده بود. او در دور اول این مسابقات نیز توانست حریفی از سوییس را شکست دهد.

این اتفاق در حالی رخ داد که سال گذشته نیز امیرمحمد یزدانی، کشتی‌گیر آزادکار ایرانی، به دلیل حضور برادر متئو فاینسیلور، جاش فاینسیلور، در مسابقات کشتی قهرمانی جهان در بلگراد، از رویارویی با حریف خود خودداری کرد و در وزن‌کشی به سر وزن نرسید.

اتحادیه جهانی کشتی تاکنون دخالت سیاست در ورزش جمهوری اسلامی ایران و جلوگیری از رویارویی ورزشکاران ایران و اسرائیل را نادیده گرفته است. به غیر از رسول خادم، هیچ مقامی در ورزش ایران، سیاست مسابقه ندادن مقابل حریفان اسرائیلی را به چالش نکشیده است.

بر اساس گزارش VOA

  نفرات برتر رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام ایوان یاریگین روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان