• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • گروه هفت از توقف‌های بشردوستانه در غزه حمایت کرد، اما از اعلام درخواست آتش‌بس خودداری کرد

گروه هفت از توقف‌های بشردوستانه در غزه حمایت کرد، اما از اعلام درخواست آتش‌بس خودداری کرد

پیام جوان: وزرای خارجه گروه هفت روز چهارشنبه در بیانیه‌ای مشترک از توقف‌های بشردوستانه در نوار غزه برای حمایت از ارسال کمک، جابه‌جایی غیرنظامیان و آزادی گروگان‌ها حمایت کردند.

به نقل از صدای آمریکا، در این بیانیه که پس از نشست وزرای خارجه گروه هفت در توکیو منتشر شد، حمایت این کشورها از اسرائیل برای دفاع از خود مطابق با قوانین بین‌المللی نیز تکرار شد. همچنین، حماس به دلیل حمله تروریستی ۱۵ مهر به اسرائیل محکوم شد و از جمهوری اسلامی ایران خواسته شد که از حمایت از حماس خودداری کند.

گروه هفت همچنین خواستار اقدام برای کاهش بحران انسانی در غزه شد، جایی که بر اساس آمار مقامات بهداشت فلسطینی، بیش از ۱۰ هزار نفر از زمان آغاز حملات اسرائیل به این منطقه کشته شده‌اند.

این بیانیه از همه طرف‌ها خواسته است که امکان دسترسی برای کارکنان بشردوستانه و ارسال کمک بدون مانع به غیرنظامیان را فراهم کنند.

اشاره نکردن گروه هفت به آتش‌بس در این بیانیه، این گروه را در تضاد با همتایان عرب خود قرار می‌دهد که در روزهای گذشته آتش‌بس فوری را مطالبه کرده بودند.

با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند که گروه هفت با حمایت از توقف‌های بشردوستانه، عملاً از آتش‌بس حمایت غیرمستقیم کرده است.

  چین: منتقدان حقوق بشر تبت افسون دالایی لاما شدند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان