• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • آتش‌سوزی بیمارستان گاندی تهران بدون تلفات انسانی مهار شد

آتش‌سوزی بیمارستان گاندی تهران بدون تلفات انسانی مهار شد

پیام جوان: آتش‌سوزی بیمارستان گاندی تهران که عصر روز پنجشنبه ۵ آبان آغاز شده بود، پس از چند ساعت تلاش آتش‌نشانان و با کمک عوامل اورژانس و سایر نهادهای امدادی، مهار شد.

این آتش‌سوزی که از قسمت نمای ساختمان شروع شد، ابتدا بخش شرقی بیمارستان را که عمدتاً شامل بخش هتلینگ و اقامتی بود، در برگرفت. خوشبختانه این آتش‌سوزی هیچ‌گونه تلفات انسانی در پی نداشت و همه بیماران و کارکنان بیمارستان به سلامت تخلیه شدند.

پدرام پاک‌آئین، سخنگوی وزارت بهداشت، در این باره گفت: «همه بیماران این بیمارستان به سلامت تخلیه شدند و در حال توزیع در دیگر بیمارستان‌های تهران هستند. تعدادی از بیماران نیز که وضعیت پایداری داشتند، در هتل مجاور بیمارستان اسکان داده شدند تا سپس به بیمارستانی دیگر منتقل شوند.»

معاون درمان وزارت بهداشت نیز در این باره گفت: «هنگام آتش‌سوزی، ۹۳ بیمار در بیمارستان گاندی تهران حضور داشتند که ۹۱ نفر از آنها به سایر مراکز درمانی منتقل شدند. دو نفر دیگر نیز که از اتاق عمل بیرون آمده بودند، در محل امنی اسکان داده شدند تا سپس به بیمارستان دیگری منتقل شوند.»

علت این آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست، اما تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

این آتش‌سوزی بار دیگر هشدار جدی نسبت به وضعیت ناایمن بسیاری از ساختمان‌های عمومی در ایران، به‌ویژه در تهران را مطرح کرد. پیش از این نیز، ساختمان پلاسکو در سال ۱۳۹۵ و متروپل در سال ۱۴۰۱ در حوادثی مشابه، جان بسیاری از مردم را گرفتند.

پس از وقوع حادثه متروپل، دادستان کل کشور از وجود ۱۲۹ ساختمان ناایمن در تهران خبر داد که نام بیمارستان‌های گاندی، بوعلی، فجر، شهدای یافت آباد، فیاض بخش، غیاثی، ضیائیان، طرفه و مرکز درمانی شاه آبادی نیز در میان آنها دیده می‌شود.

  بازداشت هادی کسایی‌زاده مهابادی، مدیر مسئول ماهنامه «میدان آزادی» پس از مراجعه به مجتمع قضایی قدوسی در تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز گفته است که بسیاری از بیمارستان‌های تهران اخطار آتش‌نشانی دارند، اما در صورت تعطیلی آنها، درمان در تهران مختل خواهد شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز گفته است که وضعیت ایمنی برخی بیمارستان‌های تهران خراب است و اکثر بیمارستان‌های شهر تهران حکم متروپل را دارند و باید درشان بسته شود.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان