• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • خانواده محمد مهدی کرمی به دلیل فشارهای حکومتی ناچار به ترک خانه شدند

خانواده محمد مهدی کرمی به دلیل فشارهای حکومتی ناچار به ترک خانه شدند

پیام جوان: کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان روز جمعه ۱۲ آبان اعلام کرد که همسر و دیگر پسر ماشالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی، در پی هجوم‎های چندباره ماموران به منزلشان، به ناچار خانه را ترک کرده و به مکان نامعلومی رفته‌اند.

به نقل از صدای آمریکا و براساس این گزارش، ماشالله کرمی از تاریخ دو مهر ۱۴۰۲ تاکنون هیچ‌ تماسی با خانواده‌‎‌اش نداشته و مطلقا اطلاعی در مورد شرایط او و پرونده‌اش وجود ندارد. گفته می‌شود ماموران حکومتی هنگام دستگیری او در تاریخ ۳۱ مرداد، همه وسایل الکترونیکی را ضبط و کارت‌های بانکی این خانواده را نیز مسدود کرده‌اند.

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طی این مدت خانواده کرمی به شدت تحت فشار قرار داشته‌اند تا به هیچ عنوان در مورد شرایط او اطلاع‌رسانی نکنند و حق تماس و رفت‌و‌آمد نیز از آنان سلب شده است. با وجود همه این کنترل‌ها، یک مامور نیز به‌طور دائم آنها را زیر نظر داشته و دو بار پس از بازداشت آقای کرمی نیز خانه آنها مورد یورش ماموران قرار گرفته است.»

پیشتر هم اعلام شد که ماموران حکومتی تمام یادگاری‌ها، مدال‌ها و وسایل محمدمهدی کرمی را تخریب کرده و لباس‌های او را آتش زده‌ و چمن‌کاری‌های اطراف سنگ مزار او را نیز تخریب کرده‌اند.

هلگه لیمبورگ، نماینده پارلمان آلمان از حزب سبز که کفالت سیاسی محمد مهدی کرمی را برعهده داشت، اعلام کرد کفالت سیاسی پدر و وکیل او را هم پذیرفته است.

  شارژ خودروهای الکتریکی تنها در ۱۰ دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان