• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • هشتمین روز از بازداشت حسین شنبه‌زاده بدون هیچ اطلاعی از وضعیت او

هشتمین روز از بازداشت حسین شنبه‌زاده بدون هیچ اطلاعی از وضعیت او

پیام جوان: عباس شنبه‌زاده، برادر حسین شنبه‌زاده، در صفحه “ایکس” از تداوم بی‌اطلاعی خانواده از وضعیت این ویراستار زندانی خبر داد.

آقای شنبه‌زاده در این نوشته که روز چهارشنبه ۲۳ خرداد منتشر شد، با اشاره به گذشت هشت روز از بازداشت برادرش و سه روز از آخرین تماس او با مادرشان، ابراز امیدواری کرد که به زودی از وضعیت پرونده او مطلع شوند.

حسین شنبه‌زاده، ویراستار و فعال مدنی، روز ۱۵ خرداد پس از آن که در واکنش به یک یادداشت بدون نقطه پایان در صفحه “ایکس” علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، تنها یک “نقطه” گذاشت، بازداشت شد. این اقدام او با استقبال کاربران این شبکه اجتماعی روبرو شده بود و نقطه انتقادی او به مراتب بیشتر از نوشته رهبر جمهوری اسلامی “پسندیده” شده بود.

خانواده حسین شنبه‌زاده می‌گویند که او از حق دسترسی به وکیل محروم است و در حال حاضر در “تهران” و “در مرحله تحقیقات” بازداشت به سر می‌برد.

دادستان اردبیل، جلال آفاقی، حسین شنبه‌زاده را به “ارتباط با افسران رده بالای موساد”، “اهانت به مقدسات” و “هتاکی‌های متعدد” متهم کرده است. این اتهامات بدون ارائه هیچ مدرک یا سندی مطرح شده‌اند.

حسین شنبه‌زاده پیش از این نیز سابقه بازداشت و زندان به دلیل فعالیت‌های مدنی و سیاسی خود را دارد. او از کاربران فعال شبکه اجتماعی “ایکس” بود و در آنجا به مسائل اجتماعی و ادبی می‌پرداخت و همچنین گوشه‌هایی از خاطرات دوران زندان و شلاق خوردنش را روایت کرده بود.

بازداشت حسین شنبه‌زاده در حالی رخ می‌دهد که فشار بر فعالان مدنی و سیاسی در ایران توسط جمهوری اسلامی در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

  خالد پیرزاده، زندانی سیاسی، به پنج سال و هشت ماه زندان محکوم شد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان