• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تلاش دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی برای ایجاد مانع در برگزاری سالگرد کشته شدن مهسا امینی در سقز

تلاش دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی برای ایجاد مانع در برگزاری سالگرد کشته شدن مهسا امینی در سقز

پیام جوان: بنابر خبرها و گزارش‌های منتشر شده، دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در تلاش هستند تا با اقدامات مختلف برای برگزاری سالگرد کشته شدن مهسا امینی در سقز مانع ایجاد کند.

به نقل از صدای آمریکا وو بر همین اساس امجد امینی، پدر مهسا، صبح امروز پس از خروج از منزل برای ساعاتی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به خانه بازگردانده شد.

خبرگزاری «فارس» وابسته به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در پی بازتاب گسترده خبر اولیه «بازداشت» امجد امینی به سرعت وارد عمل شد و به «یک منبع آگاه» نوشت: «فرد مورد نظر رسانه‌هایِ ضدانقلاب بازداشت نشده و یک نهاد امنیتی صرفا او را خواسته و مسائلی را مطرح کرده و مسئله اساسا دستگیری نبوده و هم‌اکنون نیز این فرد مثل قبل آزاد است.»

خبر بازداشت و سپس «بازگرداندن» او به منزل در حالی منتشر شده بود که بر اساس تصاویر «هه‌نگاو» نیروهای نظامی و امنیتی از صبح امروز در اطراف منزل خانوادگی مهسا امینی در شهر سقز حضور پررنگی داشتند.

در همین رابطه بر اساس گزارش‌ها و تصاویری که منتشر شده، نیروهای امنیتی با وجود انسداد کامل راه اصلی منتهی به «آرامستان آیچی» محل دفن مهسا (ژینا) امینی، با باز کردن یکی از دریچه‌های سد «چراغ ویس» بر روی رودخانه سقز، در صدد مسدود کردن راه فرعی منتهی به این آرامستان هستند.

The efforts of the security agencies of the Islamic Republic to prevent the celebration of the anniversary of Mahsa Amini’s death in Saqqez

در روزهای گذشته، خانواده مهسا امینی اعلام کرده بود که «نهادهای امنیتی» خواستار انصراف آنها از برگزاری مراسم سالگرد کشته شدن مهسا امینی هستند. پدر مهسا امینی با وجود همه فشارها به برگزاری مراسم یادبود تاکید کرده است.

  شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «زن زندگی آزادی» در کنسرت حمید هیراد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان