• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • تأثیر اظهارات رافائل گروسی بر قیمت دلار: برجام و بازار ارز

تأثیر اظهارات رافائل گروسی بر قیمت دلار: برجام و بازار ارز

پیام جوان: به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در روزهای پایانی خرداد با افزایش ۵۰۰ تومانی در نیمه ابتدایی کانال پایانی کریدور پنجم بازگشایی شد. این اسکناس در روند رفت و برگشتی گرفتار شده و این مقدار صعود قیمت، بیشترین ارزش دلار طی دو هفته اخیر است.

معامله‌گران، حضور بازارساز را پررنگ می‌دانند و معتقدند ریتم افزایشی بازار ارز متاثر از اظهارات روز گذشته رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص برجام است. وی در گفت‌وگو با یک رسانه روسی اظهار داشته است که در حال حاضر برجام معنای واقعی ندارد، زیرا در واقعیت کسی آن را دنبال نمی‌کند. وی با وجود تصویب قطعنامه علیه ایران در نشست اخیر شورای حکام مدعی شد که این نهاد، سیاست ضد ایرانی را دنبال نمی‌کند و درخواست برای همکاری تهران را تکرار کرد.

روز دوشنبه معاملات دلار در بازار پشت‌ خطی افزایشی شد و برخلاف انتظار، قیمت دلار امروز رشد کرد. در لحظه نگارش این گزارش روند معاملات اندکی داغ شده است.

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۸۰ تومانی ایستاده است و نسبت به روز یکشنبه رشد ۳۰ تومانی دارد. قیمت تتر با رشد ۴۰۰ تومانی با قیمت دلار همراه شد و روی رقم ۵۹ هزار و ۲۰۰ تومانی در حال معامله است.

قیمت پوند انگلیس با قیمت ۷۵ هزار و ۴۰۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز با رشد ۵۰۰ تومانی روی رقم ۶۳ هزار ۶۹۰ تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس دلار روز سه‌شنبه با رقم ۴۵ هزار و ۸۴۹ تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۸۰۹ تومانی عرضه شد. امروز هر یک از این ارزها بیش از ۱۰۰ تومان گران شد.

  در نخستین روز زمستان، روند دلار صعودی شد

 

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان