مرگ فرزند ۱۶ ساله امام جمعه خاش با اسلحه

پیام جوان: دادستان استان سیستان و بلوچستان روز شنبه، ۲۳ اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، با «شایعه و دروغ» خواندن کشته‌شدن حماد ریگی‌کوته، گفت که فرزند ۱۶ ساله امام جمعه خاش، «در حال بازی با اسلحه‌» در منزل پدری و به علت «شلیک ناگهانی اسلحه» فوت شده است.

این در حالی است که سایت خبری «حال‌وش» و کمپین فعالان بلوچ، یک روز پیش خبر داده بودند که حماد ریگی کوته (قلندرزهی)، نوجوان ۱۶ ساله، «توسط سرنشینان یک خودرو پژو ۴۰۵» در منطقه کارواندر با شلیک گلوله کشته شده است.

بر اساس این گزارش‌ها، این نوجوان ۱۶ ساله «به همراه خانواده»، به روستایی در مسیر خاش به ایرانشهر رفته بوده که «هدف شلیک گلوله سرنشینان یک خودرو پژو ۴۰۵ قرار گرفته» و از «ناحیه شکم مجروح» شد.

آن‌طور که حال‌وش نوشته فرزند امام جمعه خاش در مسیر انتقال به بیمارستان «بر اثر شدت جراحات»، جان باخت.

با این وجود دادستان استان سیستان و بلوچستان با متهم کردن رسانه‌های مستقل به «دروغ‌گویی آشکار»، گفته که «هیچ شکایتی» از طرف خانواده متوفی ثبت نشده است.

این در حالی است که ویدئوهایی که «حال‌وش» منتشر کرده، نشان‌دهنده فضای امنیتی در شهر خاش پس از کشته شدن فرزند امام‌جمعه اهل سنت منتقد حکومت در این شهر بوده و پیکر این نوجوان چندساعت پس از مرگ او، از سوی خانواده و با همراهی مردم، شبانه به خاک سپرده شده است.

امام جمعه خاش در طی اعتراضات اخیر ایران یکی از امامان جمعه اهل سنت بود که در خطبه‌های خود انتقادات زیادی را در زمینه سیاست‌های جمهوری اسلامی ایراد کرد.

نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در ماه‌های گذشته فشار زیادی را بر روحانیون اهل سنت منتقد حکومت ایران وارد کرده‌اند تا از انتقادات خود دست بردارند.

  تداوم بازداشت شهرام (سجاد) شهرابی و ادامه‌ی اعتصاب غذای وی

بر اساس گزارش رادیو فردا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان