• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ادامه فشارهای جمهوری اسلامی بر فعالان مدنی، قربانیان و خانواده‌های دادخواه در آستانه سالگرد مهسا

ادامه فشارهای جمهوری اسلامی بر فعالان مدنی، قربانیان و خانواده‌های دادخواه در آستانه سالگرد مهسا

پیام جوان: در ادامه فشارهای جمهوری اسلامی بر فعالان مدنی، قربانیان و خانواده‌های دادخواه آرمین رستمی برادر آیدا رستمی، از کشته‌شدگان اعتراضات سال ۱۴۰۱، روز چهارشنبه ۲۲ شهریور بازداشت شد.

به نقل از صدای آمریکا، آیدا رستمی، پزشک امدادگر معترضان مجروح، پس از شناسایی توسط ماموران حکومتی ناپدید و سپس جسد او با چشم تخلیه شده و آثار شکنجه بر پیکرش به خانواده‌اش تحویل شد.

آرمین رستمی تیرماه امسال در سالروز تولد خواهرش از پزشکان خواسته بود به یاد آیدا رستمی بیماران را رایگان مداوا کنند. مرکز مشاوره و آموزش حقوقی ویژه کنش‌گران، دادبان، تاکید کرده است که آرمین رستمی «در تمام این روزها دادخواه خون خواهرش بوده است.»

در هفته‌های اخیر و همزمان با نزدیک‌شدن نخستین سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، فشارها بر خانواده‌های فعالان حقوق بشر و خانواده‌های دادخواه و کشته‌شدگان شدت گرفته است و شماری از آنها بازداشت شده‌اند.

همچنین گزارش‌هایی در مورد اعمال فشار بر زندانیان سیاسی و نیز فعالان صنفی و مدنی در نقاط مختلف ایران منتشر شده است.

در این ارتباط، نزدیکان برخی از کشته‌شدگان در اعتراضات سال قبل به صدای آمریکا گفته‌اند که نهادهای اطلاعاتی که مسئولیت سرکوب اعتراضات را به عهده دارند، به خانواده‌های جان‌باختگان هشدار داده‌اند در سالگرد مهسا امینی در مکان‌های عمومی حضور نیابند.

  ترامپ: مایلم رهبران ایران با من تماس بگیرند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان