• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • سردرگمی آینده جنگ غزه و تاثیر آن بر بازار دلار تهران

سردرگمی آینده جنگ غزه و تاثیر آن بر بازار دلار تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران امروز چهارشنبه ۱۰ آبان‌ماه برخلاف روز گذشته شاهد قدرت‌نمایی معامله‌گران کاهشی قیمت دلار بود. اسکناس آمریکایی روز گذشته در تهران تا مرز مقاومتی ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان بالا رفت؛ اما در شروع معاملات نقدی امروز با گپ منفی روانه بازار شد. گپ منفی در واقع به این معناست که قیمت بسته شده روز قابل بیشتر از قیمت بازگشایی امروز است.

آن‌طور که بازیگران ارزی مدعی بودند هر برگ اسکناس آمریکایی امروز با ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان آغاز به کار کرد و در نیمه ظهر امروز دوباره در سراشیبی افتاد و تا ۵۱ هزار و ۳۲۰ تومان پایین آمد .

البته قیمت دلار در بازار ارز هرات امروز با گپ مثبت باز شد و ۲۰۰ تومان بالاتر از روز قبل راهی بازار شد؛ اما در نیمه ظهر امروز نسبت به‌ روز قبل رنج شد و با ۵۱ هزار و ۲۰۰ معامله شد. در کنار هرات، امروز نرخ حواله درهم نیز نسبت به‌روز قبل ثابت ماند و با ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

به‌ عبارت‌ دیگر ثبات دلار هرات و نرخ حواله درهم و از طرفی کاهش قیمت دلار در تهران در شرایطی است که اخبار امروز موجب افزایش سردرگمی‌ها درباره آینده جنگ غزه شده است. آن‌طور که رسانه‌ها اعلام کرده‌اند قرار است «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، در روز جمعه (سوم نوامبر، ۱۲ آبان) سخنرانی کند. حال فعالان سیاسی و اقتصادی سؤالاتی در ذهن دارند که حسن نصرالله چه خواهد گفت؟ چرا روز جمعه برای این سخنرانی انتخاب شده است؟ چه رخ‌داده و چه تحولی ممکن است تا جمعه در میدان نبرد یا میز دیپلماسی رخ دهد.

  رئیسی در واکنش به افزایش قیمت ارز سوال می‌پرسد: جهش یک‌باره قیمت چگونه بوجود آمد؟

از سوی دیگر، امروز ایرنا خبرگزاری دولت خبر داد که انصارالله یمن اعلام کرده که بزرگ‌ترین حمله موشکی که تابه‌حال به اسرائیل دیده نشده را ساعت ۱۳:۰۰ انجام خواهند داد و آن را به‌صورت زنده پخش خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان