• Home
  • >
  • تکنولوژی
  • >
  • رئیس کمیته اطلاعات سنا، شرکت‌های فناوری آمریکایی مانند آلفابت و متا را به نقض مداوم تحریم‌های ایالات متحده متهم کرد

رئیس کمیته اطلاعات سنا، شرکت‌های فناوری آمریکایی مانند آلفابت و متا را به نقض مداوم تحریم‌های ایالات متحده متهم کرد

پیام جوان: مارک وارنر، سناتور دموکرات و رئیس کمیته اطلاعات سنا، در نامه‌ای به جانت یلن، وزیر خزانه‌داری، شرکت‌های فناوری آمریکایی مانند آلفابت (مالک گوگل) و متا (مالک فیس‌بوک) را به نقض مداوم تحریم‌های ایالات متحده متهم کرد.

به نقل از صدای آمریکا، وارنر در این نامه نوشت که وزارت خزانه‌داری در «اطمینان از تبعیت از تحریم‌ها در بازارهای تبلیغات دیجیتال» شکست خورده است.

او خواستار اقدامات بیشتر از سوی این وزارتخانه برای تضمین پیروی شرکت‌های بزرگ فناوری از تحریم‌ها علیه شرکت‌های خارجی که در پلتفرم‌های آن‌ها تبلیغ می‌کنند، شد.

هنوز هیچ‌یک از دو شرکت فن‌آوری مالک گوگل و فیس‌بوک دراین‌باره اظهارنظری نکرده‌اند.

به گفته وارنر، این شرکت‌های فناوری به ارائه خدمات فناوری اطلاعات به شرکت‌های تحریم‌شده، از جمله در روسیه و ایران، ادامه می‌دهند. او در نامه خود به نمونه‌هایی از تبلیغات گوگل برای شرکت‌های تحریم‌شده روسی و ایرانی و همچنین تبلیغات ایلان شور، تاجر طرفدار روسیه، در فیس‌بوک اشاره کرد.

رئیس کمیته اطلاعات سنا در این نامه نمونه‌هایی از تبلیغات گوگل برای شرکت‌های تحریم‌شده روسی و ایرانی با استناد به گزارش‌های رسانه‌ها از اواخر سال میلادی ۲۰۲۳، ارائه کرده است.

وارنر، با گوشزد کردن این‌که ایالات متحده و بسیاری از کشورها در سال جاری انتخابات دارند، به وزارت خزانه‌داری اهمیت «اجرای تبعیت از تحریم‌های ایالات متحده» را تاکید کرد.

همزمان وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که یک مقام ارشد امور تحریم‌های این وزارتخانه روز یکشنبه به بغداد سفر کرد.

این سفر در حالی انجام شده که واشنگتن به دنبال مقابله با اقدام جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌ها در عراق، و همچنین مطابقت دادن بخش مالی عراق با استانداردهای بین‌المللی است.

  درخواست متا از دادگاهی در نروژ

پیشتر نیز وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، روز جمعه ۲۲ دی، در بیانیه‌ای گفت از آنجا که حمایت مالی حکومت ایران از حوثی‌ها به حملات بی‌امان آنها علیه تجارت جهانی در دریای سرخ و خلیج عدن دامن زده است، چهار کشتی و دو شرکت دیگر را در فهرست تحریم‌ها قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان