• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بازداشت نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر، پس از شرکت در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند

بازداشت نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر، پس از شرکت در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند

پیام جوان: رسانه‌های داخلی روز یکشنبه اعلام کردند نسرین ستوده، حقوقدان و فعال حقوق بشر، پس از شرکت در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند توسط نیروهای حکومتی بازداشت شده است.

به نقل از صدای آمریکا، خبرگزاری حکومتی فارس ضمن تایید خبر بازداشت این وکیل دادگستری و فعال شناخته شده حقوق بشر به نقل از «منابع امنیتی» نوشت که نسرین ستوده با اتهام «کشف حجاب و فعالیت علیه امنیت روانی جامعه بازداشت شده و در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.»

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشری ایران، نسرین ستوده و شماری دیگر در زمان بازداشت به شدت مورد ضرب و جرح نیروهای حکومتی قرار گرفته و به بازداشتگاهی در شهرری منتقل شده است.

همچنین رسانه‌ها از بازداشت منظر ضرابی، از خانواده‌های جان‌باختگان سرنگونی هواپیمای اوکراینی، در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند خبر دادند. خانم ضرابی مادر سهند و الوند صادقی است که در حمله موشکی سپاه به پرواز پی اس ۷۵۲ جان خود را از دست دادند.

به گزارش هرانا در مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند در آرامگاه بهشت زهرای تهران، که از آغاز جو شدید امنیتی بر ان حاکم بود، ماموران حکومتی در واکنش به سردادن شعار از سوی تعدادی از حاضران، شماری از شعاردهندگان، جمله مسعود زینال‌زاده و محمد گراوند، را ضرب و جرح و بازداشت کردند.

مراسم خاکسپاری آرمیتا گراوند، دختر نوجوان ۱۶ ساله‌ جان‌باخته در مترو تهران، روز یکشنبه هفتم آبان در میان جو شدید امنیتی در بهشت زهرا تهران برگزار شد.

  کانون نویسندگان ایران: موج مخالفت با اعدام باید به روندی دائمی، پیگیر و هر روزه بدل شود

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان