اعتصاب ۱۱۸ روزه بازیگران هالیوود به پایان رسید

پیام جوان: اتحادیه بازیگران هالیوود عصر روز چهارشنبه ۱۷ آبان از دست‌یابی به یک توافق موقت با تهیه‌کنندگان و استودیوهای بزرگ فیلم‌سازی و پایان اعتصاب ۱۱۸ روزه این بازیگران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، نمایندگان انجمن بازیگران آمریکا در نهایت پس از سه دور گفتگو و مذاکره بر سر بهبود وضع دستمزدها در نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌های پخش شده و همچنین درباره تدابیر استودیوها در زمینه استفاده از هوش مصنوعی به توافق رسیدند.

این توافق که به صورت موقتی برای سه سال اعتبار دارد، شامل افزایش دستمزد بازیگران در نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌های پخش شده، افزایش تعداد اعضای هیئت مدیره انجمن بازیگران آمریکا، و ایجاد یک صندوق جدید برای حمایت از بازیگرانی است که به دلیل استفاده از هوش مصنوعی شغل خود را از دست می‌دهند.

اعتصاب ۱۱۸ روزه بازیگران هالیوود که از تابستان امسال کمی بعد از اعتصاب نویسندگان آغاز شده بود، علاوه بر ایجاد وقفه‌ای بزرگ در تولید و نمایش فیلم‌ها و سریال‌ها، خسارت مالی فراوانی به غول‌های رسانه‌ای وارد کرد. گفته می‌شود کمپانی برادران واگنر به تنهایی ۵۰۰ میلیون دلار از این اعتصاب‌ها زیان دیده و اقتصاد آمریکا در کل ۵ میلیارد دلار متضرر شده است.

این اعتصابات، یکی از طولانی‌ترین توقف‌های کاری در تاریخ صنعت سینمای آمریکا بود.

اتحادیه نویسندگان آمریکا و اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون هالیوود هم سوم مهرماه به توافق اولیه‌ای دست یافتند. اتحادیه نویسندگان آمریکا این توافق سه ساله را «استثنایی» با دستاوردها و حمایت‌های معنادار برای نویسندگان توصیف کرد.

نویسندگان هالیوود دوم ماه مه پس از به بن بست رسیدن مذاکرات بر سر غرامت، حداقل کارکنان اتاق نویسندگان، استفاده از هوش مصنوعی و پاداش به نویسندگان برای برنامه‌های محبوب، دست از کار کشیدند.

  آتش سوزی‌های جنگلی در جزیره مائویی هاوایی دستکم ۵۳ کشته برجای گذاشته است

جزئیات توافق

بر اساس توافق جدید، دستمزد بازیگران در نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌های پخش شده به طور میانگین ۱۰ درصد افزایش می‌یابد. همچنین، تعداد اعضای هیئت مدیره انجمن بازیگران آمریکا از ۱۲ نفر به ۱۵ نفر افزایش می‌یابد.

در زمینه استفاده از هوش مصنوعی، استودیوها متعهد شدند که از این فناوری برای جایگزینی بازیگران انسانی استفاده نکنند. همچنین، استودیوها موظف شدند که حداقل ۵ درصد از بودجه خود را برای تولید فیلم‌ها و سریال‌هایی که از بازیگران اقلیت‌های قومی و نژادی استفاده می‌کنند، اختصاص دهند.

این توافق هنوز باید توسط اعضای انجمن بازیگران آمریکا و اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون هالیوود تصویب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان