• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • بازار دلار تهران و جو فروش در بین معامله‌گران ارزی

بازار دلار تهران و جو فروش در بین معامله‌گران ارزی

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بررسی هسته مرکزی بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری حکایت از جو فروش دلار در بین معامله‌گران ارزی دارد. قیمت دلار در معاملات پشت خطی پنجشنبه‌شب و روز جمعه به‌واسطه خبر سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، به‌صورت هیجانی تا محدوده ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان بالا رفت. اما در شروع معاملات نقدی امروز شنبه ۱۳ آبان‌ماه در سراشیبی قرار گرفت و با ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان روانه بازار شد. این پایان عقب‌نشینی نرخ دلار در روز شنبه نبود و آن طور که معامله‌گران مدعی بودند اسکناس آمریکایی در نیمه ظهر امروز نسبت به آخرین قیمت پشت خطی جمعه‌شب ( ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان)، چرخش یک هزارتومانی را ثبت کرد و با ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان نرخ‌گذاری شد.

تحلیلگران اقتصادی و سیاسی باور دارند که این روزها اخبار و گمانه‌زنی‌های سیاسی حول محور جنگ حماس و اسرائیل لیدر بازارها شده و همین امر گاهی موجب قدرت‌نمایی خریداران و گاهی هراس خریداران و افرایش جوفروش در بازار شده است.

در کنار تهران، بازار ارز هرات هم امروز شاهد کاهش نرخ دلار بود. قیمت اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده عصر پنجشنبه گذشته در حدود ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان به کار خود پایان داد و در بازار امروز تا ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان پایین آمد. در واقع هرات امروز نوسان کاهشی ۵۵۰ تومانی قیمت دلار را تجربه کرد.

همچنین امروز تقاضا برای حواله درهم نیز کم شد و قیمت درهم که در اواخر هفته قبل تا سطح ۱۴ هزار و ۲۷۰ تومان بالا رفته بود در نیمه ظهر امروز تا ۱۴ هزار و ۸۰ تومان کاهش یافت. نرخ برابری درهم به دلار هم امروز در حدود ۵۱ هزار و ۷۱۵ تومان محاسبه شد که با قیمت نقدی در بازار در حول‌وحوش ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان فاصله صعودی را نشان می‌دهد.

  کاهش ۱.۳ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان