• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • تحلیل فنی بازار ارز: آیا قیمت دلار آماده شکستن مرزهای جدید است؟

تحلیل فنی بازار ارز: آیا قیمت دلار آماده شکستن مرزهای جدید است؟

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، بازار ارز تهران در سومین روز هفته جاری مانند روزهای گذشته شاهد نوسان محدود نرخ دلار بود اما هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار امروز دوشنبه ۲۲ آبان‌ماه با ۵۱ هزار و ۳۳۰ تومان فعالیت خود را شروع کرد و در نیمه ظهر با ۵۱ هزار و ۲۲۰ تومان به فروش رسید.

البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که در هشت روز اخیر قیمت دلار تنها در یک کریدور تقریباً ۴۰۰ تومانی در رفت‌ و برگشت بوده است و از بازه قیمتی ۵۱ هزار تومان تا ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان بوده است.به عقیده برخی از معامله گران بازار دلار شاهد طناب کشی جناح کاهشی و افزایشی است و هنوز نیروی به طور کامل نتوانسته اسکناس آمریکایی را در یکی از ۲ مرز یاد شده تثبیت دهد. معامله‌گران بر این باورند که در شرایط کنونی این بازه قیمتی از هر طرف شکسته شود می‌تواند مسیر بعدی دلار را مشخص کند.

همچنین امروز قیمت دلار در هرات هم با ۵۱ هزار و ۱۵۰ تومان راهی بازار شد و تا ۵۱ هزار و ۲۵۰ تومان بالا رفت؛ اما در ادامه معاملات در سراشیبی افتاد و تا ۵۱ هزار و ۵۰ تومان پایین آمد. این قیمت در مقایسه با روز قبل ۱۰۰ تومان پایین‌تر بود.

نکته مهم این است که اسکناس آمریکایی در بازار هرات در یک محدوده خاص اسیر است که موجب کم‌رونق شدن فضای معاملات در تهران شده است. دلار هرات طی چند روز گذشته ۲ حرکت را مدام تکرار کرده است.

عده‌ای از معامله‌گران باتوجه‌ به چهار هفته قبلی که قیمت دلار در روز دوشنبه کاهشی بوده معتقد بودند قیمت دلار امروز هم با تزریق درهم دستخوش کاهش شد همچنین برخی از معامله‌گران معتقدند یکی از دلایل نوسان محدود دلار ناشی از بی‌پول بودن بازار و نزدیک‌شدن به روزهای پایانی ماه است.

  نزولی شدن قیمت طلا در بازار ایران

دسته‌ای دیگر معتقدند قیمت دلار دارد به پایان موج نزدیک می‌شود و تقاضای ژانویه می‌تواند سوخت افزایش قیمت باشد. از لحاظ فنی اولین حمایت دلار ۵۱ هزار و ۵۰ تومان و بعدی ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان است تا زمانی که بالای حمایت اولی باشد قیمت دلار می‌تواند برای شکستن مرز مقاومت ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان تلاش کند.

قیمت درهم نیز امروز با ۱۴ هزار و ۵۰ تومان بازار شد و تا در زمان‌نگارش این گزارش با ۱۴ هزار و ۳۰ تومان به فروش رسید. معامله‌گران می‌گفتند درصورتی‌که قیمت درهم بالای ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان تثبیت دهد قیمت دلار نیز می‌تواند به بالای ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان برگردد و در صورت تثبیت قیمت درهم بالای ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان روند صعودی قیمت دلار هموار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان