نگاهی به روند قیمت دلار در روز جاری

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، طبق ادعای بازیگران ارزی عصر دیروز هر برگ اسکناس آمریکایی در تهران در حدود ۴۹ هزار و ۱۵۰ تومان تا ۴۹ هزارو ۳۰۰ تومان به فروش رسید.

در شرایط فعلی تحلیل‌گران فنی معتقدند اگر قیمت‌ها مرز ۴۹ هزار تومان را دست دهد می‌توان گفت بازارها از صعود دست کشیده‌اند. در صورت از دست رفتن حمایت ۴۸ هزار و ۸۰۰ تا ۹۰۰ تومان دلار هرات، قیمت می‌تواند تا سطح حمایتی ۴۸ هزار و ۳۰۰ تومان بریزد. در کاهش قیمت دلار حمایت میانی هم ۴۸ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود. اگر قیمت دلار امروز حمایت ۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند، مقاومت دلار ۴۹ هزار و ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان خواهد بود که عدد مهمی برای بازار محسوب می‌شود.

تحلیلگران اقتصادی می گویند به نظر می‌رسد اثر اقدامات و میانجی‌گری‌های این دو همسایه عربی بر بازار ارز از بین نرفته و این روند ادامه دارد. حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در شبکه اکس از دیدار با وزیر امور خارجه عمان در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نوشت: ابتکار عمان برای بازگشت همه طرف‌ها به برجام روی میز قرار دارد.

در شرایطی که امیرعبدالهیان از عمان می‌گوید، خبرگزاری رویترز هم پای قطری‌ها را پیش کشید. رویترز گفت قطر می‌خواهد از توافق میان آمریکا و ایران برای آزادی زندانیان که در طول ماه‌ها دیپلماسی شکل گرفت برای یافتن زمینه‌های مشترک در مورد موضوع حل‌ناپذیرتر بین دو دشمن سرسخت، یعنی اختلاف بر سر برنامه هسته‌ای ایران استفاده کند.

حال در شرایطی که بازار ارز غالبا نسبت به مذاکرات و برنامه هسته ایران حساس است، ورود دو‌ میانجی عربی به مساله هسته‌ای می‌تواند قیمت دلار را تحت تأثیر قرار دهد و روند قیمت‌ها در بازار ارز را نزولی کند.

  بحران شیرخشک در ایران همچنان ادامه دارد

برخی از معامله گران هم دلیل کاهش تقاضا در بازار دلار را به بی‌پولی و رسیدن به آخر برج ربط می دهند اما اکثر معامله‌گران معتقدند با آزادسازی پول‌ها و افزایش صادرات نفت ایران چپ بازارساز پر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان