تعلیق صدور ویزای شنگن برای ایرانیان

پیام جوان: به گزارش رادیو فردا، حرمت‌الله رفیعی، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران، اعلام کرد برخی کشورهای اروپایی حوزه شنگن به‌طور غیررسمی صدور روادید برای شهروندان ایرانی را به حالت تعلیق درآورده‌اند.

همچنین خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه ۱۸ مهر به نقل از مسئول بخش روادید در یکی از آژانس‌های مسافرتی تهران که نامش اعلام نشده نوشت: «برخی از سفارتخانه‌های اروپایی و حوزه شنگن تا پایان ماه اکتبر ۲۰۲۲ نوبت‌های درخواست ویزا را کنسل کرده‌اند و مدارک یا پرونده جدیدی را نمی‌پذیرند.»

ایسنا «بالا رفتن احتمال مهاجرت» ایرانیان در شرایط کنونی را «عاملی تأثیرگذار بر توقف و تعلیق صدور ویزا از سوی کشورهای حوزه شنگن» دانسته است.

هنوز هیچ‌کدام از سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی گزارش‌ها مربوط به تعلیق صدور روادید شنگن را تأیید نکرده‌اند، اما مرکز رسیدگی به درخواست ویزای فرانسه در تهران روز هفتم مهر اعلام کرد به دلیل «اختلال در اینترنت» امکان رسیدگی به درخواست روادید را ندارد.

این مرکز تأکید کرد که این وضعیت خارج از کنترل خود و سفارت فرانسه در تهران است.

آقای رفیعی نیز در گفت‌وگو با ایسنا اضافه کرد: تورهای گردشگری منطقه شنگن درصورت داشتن ویزا، با محدودیتی در اجرا مواجه نشده‌اند و اگر مسافرانشان ویزا گرفته باشند، سفرشان در موعد مقرر برگزار می‌شود.

او همچنین گفت که روند صدور روادید برای شهروندان ایرانی از سوی سفارتخانه‌های سایر کشورهای خارجی، «بدون مشکل و محدودیت و به روال همیشگی» ادامه دارد.

پیشتر محسن حاجی‌سعید، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور، اعلام کرده بود در پی وقوع اعتراضات مردمی در ایران، کشورهای آلمان، اسپانیا، [آفریقای] جنوبی، برزیل و استرالیا تمامی تورهای گردشگری خود به مقصد ایران را به صورت کامل لغو کرده‌اند.

  نامه‌ سرگشاده مصطفی تاجزاده از بند ۴ زندان اوین خطاب به رهبر جمهوری اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان