• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برگزاری تجمع اعتراضی در سراسر کشور

بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای برگزاری تجمع اعتراضی در سراسر کشور

پیام جوان: شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه‌ای، معلمان سراسر کشور را دعوت کرد تا روز سه‌شنبه، ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ تا ۱۲، تجمعاتی اعتراضی برگزار کنند.

در این بیانیه آمده که این تجمعات در اعتراض به «بی‌توجهی آشکار به جایگاه علم و معلمان ،حذف عملی اصل ۳۰ قانون اساسی، تشدید القائات ایدئولوژیک در کتاب‌های درسی، عدم اجرای درست قانون رتبه‌بندی و تبدیل آن از یک عامل تشویق معلمان به ابزاری برای مطیع کردن آنان، انتظار بیش از یک دهه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، عدم اجرای همین قانون نیم‌بند رتبه‌بندی برای بازنشستگان سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، وایجاد ناامنی روانی و تهدید سلامت جسمی دانش‌آموزان به ویژه دختران دانش‌آموز» برگزار خواهد شد.

بر اساس این بیانیه، این تجمعات در تهران، تهران: مقابل مجلس شورای اسلامی، در مراکز استان، مقابل ادارات کل آموزش و پرورش و در شهرستان‌ها، مقابل ادارات آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

در این بیانیه همچنین تأکید شده که «بدون بازنگری انتقادی و عمیق در مبانی فکری‌وسیاسی ایدئولوژی حاکم، شیوه‌های حکمرانی و اداره مدارس، رهاسازی مدرسه و نظام آموزشی از سیطره ایدئولوژی تمامیت خواه حاکم، پذیرش تفاوت‌های فردی، فرهنگی و اجتماعی دانش‌آموزان، برطرف نمودن تمرکزگرایی شدید موجود در نظام آموزشی که همراه با ایدئولوژی تمامیت‌خواه و اقتدارگرا، فضای مدرسه را با خفقان، رخوت و بی‌انگیزگی و تهی شدن از انرژی‌های عاطفی و فرهنگی پر کرده»، آموزش در ایران راه به جایی نخواهد برد.

شورای هماهنگی تأکید کرده که هدف نظام آموزشی فعلی، «نه تربیت شهروند که تربیت سربازانی همسو با القائات تنگ‌نظرانه ایدئولوژی تمامیت خواهان» است.

بر اساس گزارش رادیو فردا

  احمد زیدآبادی: ای کاش اصحاب قدرت وضع را بیش از این آشفته و مردم عادی را عصبانی نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان