• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • صدیقه وسمقی، تحلیلگر سیاسی، به دلیل وخامت حال به بیمارستان منتقل شد

صدیقه وسمقی، تحلیلگر سیاسی، به دلیل وخامت حال به بیمارستان منتقل شد

پیام جوان: وب‌سایت هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از اعزام صدیقه وسمقی، تحلیلگر مسائل سیاسی و اجتماعی، به بیمارستان به دلیل وخامت حال خبر داد.

خانم وسمقی روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین با علائم سوزش در ناحیه قفسه سینه، تپش قلب و فشار خون بالا به بهداری زندان اوین منتقل شد. پزشک بهداری با تشخیص اورژانسی، دستور انتقال فوری ایشان به بیمارستان را صادر کرد.

اما در ابتدا، مسئولان زندان اوین با این دستور مخالفت کردند. صفحه اینستاگرامی منتسب به نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی، نیز از این کارشکنی خبر داده بود.

با وخامت بیشتر حال خانم وسمقی، نهایتا او به یک مرکز درمانی خارج از زندان منتقل شد.

صدیقه وسمقی، ۲۶ اسفند ماه سال گذشته در منزل خود بازداشت شده بود. او از حضور در دادگاه انقلاب اسلامی برای محاکمه خودداری کرده و گفته است که “دفاع در این بی‌دادگاه” معنایی ندارد.

خانم وسمقی که از اعضای اولین دوره شورای شهر تهران بود، پس از اعتراضات سراسری به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت “گشت ارشاد” در سال ۱۴۰۱، حجاب از سر برداشت.

او همچنین در آذر ماه گذشته در بیانیه‌ای به همراه شماری از فعالان سیاسی ایرانی، با انتقاد از حجاب اجباری به عنوان دست‌آویزی “برای هتک حرمت و کرامت زن ایرانی و پایمال‌کردن حقوق او”، خواستار “پایان‌دادن به سیاست‌های ستمگرانه علیه زنان در حوزه‌های گوناگون فردی و اجتماعی” شده بود.

وضعیت خانم وسمقی در حال حاضر

هنوز از جزئیات بیشتر وضعیت سلامتی صدیقه وسمقی اطلاعی در دست نیست.

نگرانی‌ها درباره وضعیت زندانیان سیاسی

این اتفاق بار دیگر نگرانی‌ها را درباره وضعیت سلامتی زندانیان سیاسی در ایران افزایش داده است. فعالان حقوق بشر بارها از کمبود امکانات پزشکی و عدم رسیدگی مناسب به زندانیان در زندان‌های ایران انتقاد کرده‌اند.

  آمازون قابلیت ارسال یک روزه کالا به ۷۲ درصد از جمعیت ایالات متحده را دارد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان